Psikolog Nur Deniz Yüksel – Danışan Tavsiye ve Yorumları

F. Turan

Uzun bir süredir ne olduğunu anlayamadığım ama içinden çıkamadığım bir ruh hali içindeydim. Sadece uyumak istiyordum ve hiçbir şeyin beni keyiflendirmediğini düşünüyordum. Eskiden yapmaktan hoşlandığım şeyleri bile yapasım gelmiyordu. Her şey boş geliyordu ve ben bu boşlukta kaybolmuş gibiydim. Nur Deniz Hanım beni bu boşluktan çıkardı. İlk defa bir psikoloğa gittiğim için çok gergindim ve iyi geleceğinden emin değildim. Ancak Nur Deniz Hanım beni oldukça sıcak karşıladı. Konuştukça sizi yargılamadığını ve gerçekten anlaşıldığınızı hissediyorsunuz. Beni dinledikten sonra EMDR diye bir teknikten bahsetti. Ben başta emin olamadım. Deniz Hanım EMDR’nin ne işe yaradığını uzun uzun anlattı, sorularımı cevapladı. Hissettiğim sıkıntılarla ilgili farkında bile olmadığım nedenleri görmemi sağladı. Süreç devam ettikçe bende ne kadar büyük bir değişim olduğunu fark ettim. İlk birkaç seanstan sonra fark edebileceğim seviyede bir ilerleme kat ettik. Sonuç almaya başladıkça daha da istekli devam ettim. Artık çok daha iyiyim. Deniz Hanıma çok teşekkür ediyorum ve herkese öneriyorum.

 

G. Çakır

23 yaşındayım ve hayatım boyunca farklı takıntılarım oldu. Ancak lise döneminde takıntılı davranışlarım oldukça arttı. İlk başta devamlı ders çalışmak zorunda hissediyordum. Sınav kaygısıdır diyerek geçiştirdim. Bu sorunu erteledikçe daha da artarak ilerledi. Ardından sayılarla ve temizlikle ilgili takıntılarım da başladı. Yaptığım her şeyi 15 kez tekrar etmekten kendimi alıkoyamıyordum ve devamlı her yeri temiz tutmaya çalışıyordum. Temiz olduğundan emin olduğum zamanlarda bile kendimi rahatlatmak için temizlik yapmaya başladım. Bu bir süre sonra beni çok yıpratmaya başladı. Ne kendime ne işime ne de aileme zaman ayıramaz hale geldim. Bu şekilde devam edemeyeceğime kesin bir şekilde karar verdikten sonra psikolog aramaya başladım çünkü ilaç kullanmadan bu sorunu çözmek istiyordum. Nur Deniz Hanım ile terapiye başladık. Hem seanstaki anlayışlı ve anlattıklarınızı saygıyla dinleyen yaklaşımı hem de seansta kullandığı teknikler ile yavaş yavaş takıntılarım azalmaya başladı. Seans aralarında verdiği ufak ev ödevleri ile bana da sorumluluk vermesi seanslara daha istekli devam etmemi sağladı. Sonuç alacağımıza inanıyorum.

 

Ferda P.

Yaklaşık 4 ay önce eşimin beni defalarca aldattığını öğrendim. Benim için büyük bir yıkımdı. İlk birkaç hafta evden çıkmadım ve devamlı ağladım. Eşimle uzun zamandır birlikte olduğumuz için evliliğimi bitirme kararı almak benim için kolay değildi. Çocuklarımın babalarından ayrı büyümelerini istemiyordum. Ama bu şekilde devam da ettiremezdim. Karar veremedikçe kendimi daha güçsüz ve kötü hissetmeye başlamıştım. Daha sağlıklı düşünebilmek ve sonrasında pişman olmamak için bir psikoloğa gitmeye karar verdim. İş arkadaşımın tavsiyesi üzerine Nur Deniz Hanım’dan randevu aldım. Deniz Hanım ilk seansta oldukça güler yüzlü ve samimi bir şekilde karşıladı. Seans sırasında samimiyetinin yanında olaylara oldukça profesyonel ve sakin yaklaştığını gözlemledim. Beni sabırla dinledi. Uzun zamandır pek çok şeyi içime attığımı ve kimseyle paylaşmadığımı fark ettim. Her şeyi konuşabilmek bile beni oldukça rahatlattı. Seanslarda aldatılmamı çalışırken bir yandan da nasıl hissettiğime odaklanarak ilerledik. Günlük hayatımın eski düzenine dönmesi için de Deniz Hanım oldukça destekleyici ve motive edici konuşmalar yaptı. Verdiği ev ödevleri ile bir şeyleri başarabildiğimi hissetmemi sağladı. Deniz Hanımın bu süreçte üzerimdeki emeği çok büyüktür. Teşekkürler Deniz Hanım.

 

B.G.

Geçmişte yaşadığım bazı olumsuz olaylar beni hala rahatsız etmeye devam ediyordu. Kendimi tutamıyordum. Eski olaylar üzerinden zaman geçmesine rağmen hep aklımdaydı sanki. Bu nedenle eşimle olan kavgalarımız da artmıştı. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine kendisinden randevu aldım. Deniz hanım detaylı olarak beni dinledikten sonra EMDR ile ilerlememizin faydalı olacağını söyledi. Benim için zor bir süreçti, çok ağlayan biriydim. Ağlama nöbetlerim son buldu. Kendimi çok yalnız hissediyordum. Seanslar ilerledikçe çekingen, kendini yalnız hisseden karakter gitti, daha kendinden emin bir karaktere büründüm. Sizi sonuna kadar dinliyor ve sizi anladığını hissediyorsunuz. Kendisinden çok çok memnunum. İhtiyacı olan herkesin de başvurmasını isterim.

 

Kadir T.

3 yıl önce iflas etmemle başlayan sıkıntılarım artık tahammül edemeyeceğim bir hal almıştı. Maddi sorunlar, işle ilgili sıkıntılar devamlı kafamda dönüp duruyordu. Eşime, aileme ve çocuklarıma vakit ayıramıyorum. Onlarla birlikteyken bile işle ilgili sorunları düşünüyordum. Bir süre sonra kendi içime kapandım. İşe gitmek, dışarı çıkmak istemiyordum. Kimseyle konuşmak içimden gelmiyordu. Her şeye ve herkese karşı öfkeliydim. Ara ara geçirdiğim öfke nöbetlerinde kimseyi dinlemiyordum, eşimi ve çocuklarımı kırıyordum. Çocuklarımın artık benden korktuklarını ve uzaklaştıklarını fark ettiğimde bunu düzeltmem gerektiğini anladım. Eşim internet üzerinden Deniz Hanıma ulaşmış. Kendisiyle yaptığımız görüşmelerde bir yandan öfke problemimi bir yandan da iflasın bende oluşturduğu etkileri konuşuyoruz. Deniz Hanımla konuştukça her şeye ne kadar karamsar baktığımı fark etmeye başladım. Destekleyici ve anlayışlı tavrı bana cesaret veriyor. Beni desteklerken asla zorlamıyor. Zorlandığım konuların üzerinde tekrar konuşuyoruz. Hayatım yoluna girmeye başladı. Eşim ve çocuklarımla eskisi gibi keyifli vakit geçirebiliyorum. Teşekkürler Deniz Hanım.

 

S.K.

İki buçuk sene önce bir uçak yolculuğu sırasında geçirdiğim ataktan sonra uçağa binemez oldum. Ataklarım devam etmedi ancak uçağa binme fikri bile beni korkutuyordu. Yakın zamanda işimi değiştirdim ve sık sık seyahat etmek zorunda kaldım. Otobüsle seyahat etmekten yorulmuştum ve artık bunun üzerine destek almam gerektiğini düşünmeye başladım. Hayatımı bu korkuya göre düzenleyemiyordum çünkü. Nur Deniz hanıma giden bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine kendisiyle görüştüm. Birkaç seans EMDR uygulaması yaptık ve süreç kendiliğinden hızlı bir şekilde ilerledi. Bu sorunun üstesinden gelmek bana büyük kolaylık sağladı. Teşekkürler hocam.

 

Şeyma M.

Üniversitenin başlarında başlayan panik ataklarım için 3-4 yıl psikiyatriste gitmiştim. Mezun olduktan sonra işsiz kaldım ve bu dönem benim için daha da zorlayıcı olmaya başlamıştı. Bir yerden sonra ilaçlar da fayda etmedi ve psikoloğa gitmeye karar verdim. İnternette araştırma yapınca Deniz hanımı buldum. Çok iyi bir dinleyici ve güven verici bir psikolog. Onun sayesinde panik atağı yendim. Artık çok daha iyiyim.

 

Ö.M.

2 sene önce boğazıma bir cismin kaçması sonucu aşırı bir ölüm korkusu duymaya başladım. Devamlı boğazıma bir şeyler kaçacağından veya öleceğimden korkuyordum. Bir süre sonra artık dışarıya çıkamaz hale geldim. Pek çok psikiyatriste ve doktora gittim. Ancak kullandığım ilaçlar beni sadece sakinleştiriyor gibi hissediyordum. Var olan ölüm korkumla ilgili bir azalma yoktu. Hayatımı eski haline döndüremiyordum. Bu korku çocuklarıma ve eşime de yansımaya başladı. Özellikle çocuklarımın başına bir şey geleceği korkusuyla onları da sıkmaya başladım. Bunun farkındaydım ancak kendime engel olamıyordum. Uzun arayışlarım sonucu Deniz Hanımla terapilere başladık. Korkularımı anlık olarak yatıştırmak yerine ölüm korkumu çalışarak bu korkuyu tamamen ortadan kaldırmaya yönelik seanslar yapmanın daha faydalı olacağını söyledi. Bunun için seanslara gidip gelmeye başladım. Zamanla bendeki değişimi etrafımdaki herkes fark etmeye başladı. Ama en önemlisi ben o korkuları artık içimde hissetmiyorum. Eskisi gibi olabilmek ve korkmadan yaşayabilmek çok güzel. Bu tarz sorunlarda işin uzmanından destek almadan ilerlemek çok zor. Böyle sorunlar yaşayan herkes daha fazla zaman kaybetmeden bir destek alsınlar. Her şey yoluna girmeye başlayınca eski hayatınızı nasıl özlediğinizi daha çok fark ediyorsunuz. Deniz Hanımı gönül rahatlığıyla öneririm.

 

N.T.

Hamile olduğum dönemde bazı sağlık problemlerim oldu. Bebeğimi kaybetme riskim vardı. Uzun zamandır eşimle beklediğimiz bir bebekti. Çocuğumu sağlıklı bir şekilde doğurabilmek için hayatımda her şeye dikkat etmeye başladım. Bu durum ilk başlarda beni ve çevremdekileri rahatsız etmiyordu. Ancak zaman geçtikçe dikkat ettiğim şeyler artmaya başladı. Mikrop kaparım, hasta olurum, çocuğuma bir zarar gelir korkusuyla devamlı her yeri temizlemeye başladım. Dışarı çıkmak, birilerine misafirliğe gitmek bile benim için eziyet olmaya başlamıştı. Çocuğum doğduktan sonra takıntılarım daha da arttı. Çocuğumun giydiği, yediği her şeyi kısıtlıyordum. En ufak bir hastalık, mikrop ihtimalini bile ortadan kaldırmam gerektiğini düşünüyordum. Şu an kızım 2 yaşında. Takıntılarım hem benim hem eşimin hem de çocuğumun hayatını engellemeye başlamıştı. Neredeyse günde 4 defa evi temizliyordum. Günde kaç kez çamaşır yıkadığımı sayamadığım zamanlar oldu. Yorgun, bitkin ve mutsuzdum. Daha öncesinde psikiyatriste gitmiştim ve verdiği ilaçlar beni pek rahatlatmasa da kullanıyordum. Ancak takıntılarım arttıktan sonra ilaç da kullanmak istememiştim. Deniz hanımla seanslara başladıktan sonra depresyonun eşiğinden döndüm diyebilirim. Yaşadığım hayatın tadına vardım, artık çocuğuma, eşime ve en önemlisi kendime vakit ayırabiliyorum. Her şey için teşekkürler.

 

İ. Yaman

İnsanlar ile iletişimim hiçbir zaman iyi olmadı. Bu yüzden zamanla insanlardan uzaklaştım. Bunalım ve yalnızlık sıkıntısı çekiyordum. Rahatça konuşabildiğim hiç kimsem yoktu. Yaşadığım bir olaydan sonra bunu değiştirmem gerektiğini fark ettim. İnternetten yaptığım araştırmalarda Nur Deniz Hanım’ı buldum. Danışan yorumlarını okudum. İlk randevuya gittiğimde umutsuz bir vaka gibiydim. Oraya giderken bile düzeleceğine inanmıyordum. İlk görüşmeden çıkarken uzun zaman sonra bir şeye inandığımı hissettim. İlk defa bir şeyi başarabileceğimi düşünüyordum. Hızlandırılmış şekilde seanslara başladık. Kendisi ruhsal sorunumun kaynağının ne olduğunu ve beni rahatsız eden, kaygılandıran düşüncelerimdeki hataları fark etmemi sağladı. Nur Deniz hocama güvenip onun tavsiyelerine mümkün olduğunca uyuyorum ve beni rahatsız eden kaygılardan kurtulmaya başladım. Onun yönlendirmeleriyle insanlarla nasıl iletişim kurmam gerektiğini öğrendim ve bunu hayatımın her alanında uygulamaya çalışıyorum.

 

K. Ü.

Yaşadığım sorunlar kendini ifade etme konusunda yetersizlik, bir şeyleri başaramama korkusu ve güvensizlik duygusuydu. EMDR terapi yöntemi sayesinde sağladığım olumlu geri bildirimler açıkçası beni çok mutlu ediyor. Hala devam ediyorum ve daha huzurlu ve daha mutlu hissediyorum. Nur Deniz Hanımla yaptığımız seanslar hayata karşı daha güvenli durmamı sağladı. Kendisinin her seansta olumlu yaklaşımını, desteğini, yöntemini ve profesyonel yaklaşımını takdir ediyorum ve kesinlikle herkese tavsiye ediyorum.

 

R. Aksoy

24 yaşındayım ve anksiyete bozukluğunu 8 senedir yaşıyordum. Psikiyatriye gidip ilaçlar kullandım, birkaç psikologla görüştüm. Hiçbirinden fayda göremedim maalesef. Dışarı çıkmak istemiyordum, arkadaşlarımın, ailemin yanında mutlu huzurlu değildim, sürekli korktuğum düşünceler aklımdaydı, aklımı sürekli kurcalayan bir şeyler vardı, kalbim sürekli hızlı atıyordu, aylarca mutsuz hayata küsmüş bir şekilde yaşıyordum. Beni heyecanlandıran her şeyden uzak duruyordum. Deniz Hanım’ın sayesinde artık bunların hiçbirini yaşamıyorum. Bana uyguladığı EMDR yöntemi hepsini atlattım. Deniz Hanım’a sadece ben değil tüm ailem dua ediyor. Herkese öneriyorum, çok teşekkürler.

 

N. Ü.

Son bir senedir ara ara devam eden erken boşalma problemlerim vardı. Bu sorundan dolayı pek çok partner değiştirmek zorunda kaldım. İlişkilerimde bu sorun yüzünden tartışmalar hatta ayrılıklar oluyordu. Kendimi çok kötü hissediyordum. Sık partner değiştirmeyi seven biri olmamama rağmen yine aynı sorunları yaşayacağım korkusuyla düzenli ilişki yaşamaktan kaçınmaya başladım. Sürekli var olan bir sorun olmadığı, ara ara olduğu için başlarda pek önemsemedim. Ancak zamanla önce sıklığı arttı sonra da her cinsel ilişkimde olmaya başladı. Gittiğim ürolog herhangi bir sorun olmadığını ve bir cinsel terapistle görüşmemin faydalı olacağını söyledi. İnternette yaptığım araştırmalarla Nur Deniz Hanıma ulaştım. Seansa ilk gittiğimde oldukça gergindim. Sorundan bahsetmem bile benim için çok zordu. Ancak Nur Hanımın güven veren yaklaşımı ve mahremiyete verdiği önem beni rahatlattı. Seanslara devam ediyoruz ve şimdiden ilerlediğimizi fark edebiliyorum.

 

S. B.

Eşimle yaşadığımız problemlerden dolayı cinsel isteksizlik yaşıyordum. Başlarda bunu çok önemsemedim. Eşim de çok üzerinde durmadı. Evliliğimiz ve aramızdaki bağ kuvvetliydi. Cinsel sorunlarımızın olması bunu etkilemez diye düşünüyorduk. Ama öyle olmadı. Bir süre sonra tartışmalarımız arttı. Ben kendimi suçlu hissetmeye başladım. Eskisi kadar kadın gibi hissedemiyordum. Bu sorunu sadece ben yaşıyormuşum gibi düşünüyordum ve kendime kızıyordum. Eşim de bu durumdan rahatsız olmaya başlamıştı. Cinsellikle ilgili herhangi bir şey konuşmayı, eşimin bana dokunmasını bile istemiyordum. Zaman geçtikçe bu sorun büyüdü ve eşimle birlikte destek almaya karar verdik. Kendisini internet üzerinden yaptığımız araştırmalar sonucunda bulduk. Özellikle cinsellik gibi çok özel bir konuyu 3. kişiyle paylaşma fikri bile zor geliyordu. Bu konuda boş yere endişe ettiğimi kendisi ile tanıştıktan sonra anladım. Her şeyden önce güven veren ve anlayışlı bir duruşu var. Sorduğunuz bütün soruları yanıtlıyor ve kafanızdaki tüm soru işaretlerini kaldırıyor. Bu tarz sorunları olup da bu yazıyı okuyanlara Deniz Hanım ile görüşerek kendilerine ve eşlerine bir şans vermelerini öneririm. Neredeyse boşanmanın eşiğindeyken eskisi gibi mutlu olabilmek çok güzel. Teşekkürler.

 

B.Y.

Kendimi bildim bileli cinselliğe soğuk bakıyordum. Bana hep gereksiz gelen bir şeydi. Eşimin ısrarı olmasa yıllarca cinsellik yaşamak aklıma gelmezdi. Oğlum doğduktan sonra bu daha da arttı. Zamanımın hepsini çocuğuma ayırmaya başladım ve cinsel anlamda eşimden iyice uzaklaştım. Başlarda kendimi daha iyi hissediyordum. Ancak bir süre sonra eşim her konuşmada bu sorunla ilgili beni eleştirmeye başladı. Eşimin eleştirileri kendimi kötü ve suçlu hissetmeme neden oldu. Bu sorunu sadece ben yaşıyormuşum gibi geliyordu. Kendimi eksik ve suçlu hissediyordum. Bu sorunu araştırırken Deniz Hanımı buldum, sitedeki yorumlarını okudum ve seanslara başladık. Deniz Hanım hislerimi o kadar iyi anladı ki, eşime bu sorunla ilgili açıklamalar yaptı. Eşimin doğru sanarak yaptığı yanlışları ve sorunun nasıl ilerlediğini anlattı. Bugün son seansımızı yaptık. Eski benle şimdiki ben arasında o kadar fark görüyorum ki. Kendimi her anlamda çok daha iyi hissediyorum. Cinsel sorunumuz da çözüldü tabi ki. Bu sorunu yaşayan tüm kadınlara tavsiyem bir an önce Deniz Hanım ile görüşmeleri. Teşekkürler hocam.

 

D. U.

Uzun zamandır ereksiyon sorunuyla baş etmeye çalışıyordum. Bir sürü yol denedim. Benim için bu konuyu başka biriyle konuşmak imkânsız gibiydi. Yıllarca psikoloğa gitmemek için direndim. Ama ikinci evliliğimi yaptıktan sonra beni daha fazla rahatsız etmeye başladı. Eşim destek almadan bunu çözemeyeceğimi söyleyince kendimi çok kötü hissetmiştim. Kendimi güçsüz ve yetersiz biri gibi görüyordum. Bir üroloğa gittim. Doktor herhangi bir sorun olmadığını söyleyerek beni bir cinsel terapiste yönlendirdi. Eşimle yaptığımız araştırma sonucunda Nur Deniz Hanım’dan randevu almaya karar verdik. Nur Hanım’a anlatırken çok zorlandım. Ama kendisi lafımı kesmeden, sabırla ve yargılamadan dinledi. Neden bu sorunu yaşadığımla ilgili birkaç neden gösterdi bana. Daha sonra bu sorunla ilgili nasıl ilerleyebileceğimizi anlattı. Anlattıklarıyla, bakış açısıyla, sorduğum sorulara verdiği cevaplarla sorun üzerinde ne kadar yetkin olduğunu anladım. Nur Deniz Hanım’la bu sorunu çözebileceğimize inancım tamdı, yanılmadım da. Yaşım ilerlemesine rağmen cinsel hayatımdan memnunum. Teşekkürler.

 

Ö. G.

8 ay önce yaşadığım maddi sorunlardan sonra ereksiyon sorunum başlamıştı. İlk zamanlar kendiliğinden geçer diye düşündüm. Ama giderek ilerledi. Artık eşimle cinsel ilişkiye giremez hale gelmiştim. Kendimi yetersiz hissediyordum. Bir süre sonra bu sorun bende isteksizlik başlattı. Artık cinsel ilişki yaşamak bile istemiyordum. Eşimin ısrarı ve desteği ile internette yaptığım araştırmalar sonucu ümitsiz bir şekilde kendisine başvurmuştum. Sağolsun çok anlayışlı yaklaştı. Beni yargılamadan dinledi. Odaya ilk girdiğimde nasıl anlatacağımı düşünüyordum. Ancak Nur Hanım konuşmaya başladıktan sonra sizi de rahatlatıyor. Bu sorunu yaşayan insanlara tavsiyem ertelemesinler. Şimdi çok daha iyiyim. Allah razı olsun hocam.

 

E.S.
Eşimle 3 senedir evliyiz. Son zamanlarda cinsellik yaşamaktan kaçınmaya başlamıştım. Aradan ne kadar zaman geçerse geçsin asla bir şeyler yaşamak istemiyordum. Eşim üzerime gelmedi, ısrar etmedi. Ama bir süre sonra eşimde de erken boşalma problemi başladı. Hem benim isteksizliğim hem eşimin erken boşalması yüzünden cinsellik yaşayamaz olmuştuk. Nur Deniz Hanım’la çalışmaya başladık. Sonuçlardan çok memnunuz. Teşekkürler Nur Deniz Hanım.

 

H.Y.

Nur Deniz Hanım’a bir süredir var olan cinsel sorunlarımız için başvurduk. İyi gitmeyen bir ilişkimiz vardı ve sürekli tartışan bir çifttik. Cinsel hayatımızı düzeltirsek kavgalarımızın da biteceğini düşünüyorduk. Kendisi bize çift hayatının ve cinsel hayatın nasıl iç içe olduğunu oldukça net bir şekilde açıkladı. Sorunumuzu dinledikten sonra anlattığı şeyler kafamdaki tüm soruların cevabı gibiydi. Seanslarımızı çift terapisi üzerine yoğunlaştırdık. İhtiyacımız olan noktalarda cinsel konularla ilgili de destekledi bizi. Çift sorunlarımızı çözmeye başladıkça cinsel hayatımız da düzelmeye başladı. Hem çift terapisi hem de cinsel terapi konusunda kendisini tavsiye ederim. Teşekkürler.

 

B.D.

Nur Deniz Hanım’a internet aracılığıyla ulaştım. 5 yaşındaki kızım için alt ıslatma ve parmak emme şikâyetlerimiz için başvurduk. Yaptığımız ilk görüşmeden sonra Nur Deniz Hanım sayesinde bu davranışlarının sebeplerini öğrendik. Farkında olmadan bu davranışları tetiklediğimiz noktalar ve doğru bildiğimiz yanlışlar varmış. Seanslar ve Nur Deniz Hanım’ın bize verdiği ev ödevleriyle bu durumu aşmaya çalışıyoruz. Seanslarımız hala devam ediyor ve olumlu gidişatı görebiliyoruz. Kızım seanslara çok isteyerek geliyor. Nur Deniz Hanım’ın ona yaklaşımından çok memnun. Bir anne olarak benzer problem yaşayan aileler varsa karamsarlığa düşmemelerini ve zaman kaybetmeden psikolojik destek almalarını öneriyorum. Nur Hanım sayesinde sorunlarımızın tamamen üstesinden gelebileceğimize inancımız tam…

 

A.N.

Merhabalar, 8 yaşında bir oğlumuz var. Nur Deniz Hanım’la tanışmamız okuldan bir velinin vesilesi ile oldu. Oğlum inanılmaz agresif, hiperaktif bir çocuktu. Neredeyse her gün okulda arkadaşlarıyla kavga ediyordu. Bize karşı çok öfkeliydi. Öfkesini ve enerjisini bir türlü atamıyor gibiydi. Artık şikâyet duymamak için okula gitmek, bir veliyi dahi görmek istemiyordum. Anne olmanın zorluğu, çocuğuma yetememe korkusu ve çocuğumun davranışları ona karşı daha sert davranmama sebep olabiliyordu. Gayet güler yüzlü, samimi ve sıcak bir psikolog. Nur Deniz Hanım’ın verdiği güven duygusu sayesinde sıkılmadan çekinmeden her şeyi anlatabiliyorsunuz. Anlattıkça ve Nur Deniz Hanım’ı dinledikçe aslında büyük önemi olan pek çok şeyi önemsemediğimizi, çocuklarımızı farkında olmadan ne kadar ihmal ettiğimizi öğrendik. Hiçbir şey için geç kalmış sayılmazsınız. İyi birer anne baba olmak ve sağlıklı bir çocuk yetiştirmek için bazen destek almak gerekebiliyor. Biz Deniz Hanım’dan çok memnun kaldık. Tekrar teşekkür ederim, sevgilerimle.

 

E. Demir

Eşimle birkaç ay önce boşandık ve 9 yaşında bir kızımız var. Rehber öğretmeninin önerisi ile bir pedagoga gitmeye karar verdim. Kızımızın içine kapanık olması, kendi yaşıtlarıyla bile oynayamaması, ders başarısının düşmesi, okulda sosyalleşememesi gibi problemleri vardı. Son zamanlarda tırnak yeme, tek başına uyuyamama, geceleri ağlayarak uyanma gibi sorunlar da başlamıştı. İnternetten bir uzman arayışına girdim. Nur Deniz Hanım ilk seanstan beri çocuğuma ve bize çok olumlu ve samimi yaklaştı. Yaptığı testler, uyguladığı oyun terapisi seansları sonrasında bizim küçük dünyamızda harika değişimler olmaya başladı. Kendisine çok şey borçluyum. Desteğinden ve emeğinden dolayı çok teşekkür ederiz.

 

Esra P.

Deniz Hanım’a oğlumun sınavla ilgili korkuları için başvurduk. Oğlum üniversite sınavına hazırlanıyordu. Gece gündüz ders çalışıyordu. Dışarı çıkmıyordu, arkadaşı yoktu, evde bizimle devamlı kavga ediyordu. Saatlerce odasına kapanıp ders çalışıyordu. Her ebeveyn çocuğunun çalışmasını ister ama oğlumun çalışması artık kendisine zarar vermeye başlamıştı. Hızla kilo verdi. Devamlı sınavı düşünüyordu. Başaramamakla ilgili çok büyük korkuları vardı. Deniz Hanım’la görüşmeye başladıktan sonra daha rahat olduğunu fark etmemek imkânsızdı. Oğlum sınava çalışmaya devam ediyor ama Deniz Hanım sayesinde artık ne istediğinden emin. Ve başaracağına inanıyor.

 

Z.S.
Yaklaşık 10 aydır oğlumun okul fobisini yenmeye çalışıyorduk. Sınıfta geçirdiği kaza ile bu sorun iyice büyüdü. Her gün okula giderken hatta neredeyse okul kelimesini duyunca ağlama krizleri başlamıştı. Bir yerden sonra artık şımarıklık yaptığını ve inat ettiğini düşünmeye başladık. Bu da oğlumuzu daha da zorlamamıza neden oluyordu. Biz zorladıkça oğlum daha fazla tepki göstermeye ve okuldan uzaklaşmaya başladı. Bunu tek başımıza çözemeyeceğimizi fark edince internette yaptığımız araştırma sonucu Nur Deniz Hanım’ı bulduk. Nur Hanım çocuğun dilinden çok iyi anlıyor ve bize de onu öğretti. Oğlumun amacı bize eziyet etmek değilmiş, biz tabloyu yanlış okuyormuşuz. Seanslar sayesinde bunun bir yansıma olduğunu ve çocuk deyip geçmenin ne kadar büyük sorunlara yol açabileceğini gördük. Bazen verdiğimiz yanlış tepkilerle istemeden de olsa çocuğumuzu nasıl tetiklediğimizi fark ettik. Seanslara ve ebeveyn görüşmelerine devam ediyoruz. Takıldığınız, sıkıştığınız yerde destek alabileceğiniz güler yüzlü, samimi bir insan. Çocuğuyla gerçekten sağlıklı bir ilişki kurmak isteyen tüm ebeveynlere destek almalarını öneriyorum.

 

Sema L.

Lise yıllarımda yaşadığım sorunlardan sonra topluluk önünde konuşmak beni hep korkutuyordu. Birden bire her şeyi unutmaktan, konuşamamaktan, rezil olmaktan ve herkesin bana bakmasından korkuyordum. Lisedeyken sunum yapmaktan bir şekilde kaçıyordum ancak üniversite ve iş hayatımın başlamasıyla korkularım daha da arttı. Topluluk önünde konuşma düşüncesi bile bende kalp çarpıntısı, nefes darlığı, titremeye neden oluyordu. İnsanlarla birebir konuşurken de sıkıntı yaşamaya başlamıştım. Kendimi bir türlü tam ifade edemediğimi düşünüyordum. Bu yüzden insanlarla iletişimimi kestim. İnsanlarla konuşmadıkça korkularım daha da artarak ilerledi. Artık kendimden nefret etmeye başlamıştım. Kendimi çok güçsüz ve ezik biri gibi hissediyordum. Bir akrabamın tavsiyesi ile Nur Deniz hanımı araştırdım ve randevu aldım. Seansa girerken bile nasıl konuşacağımı düşünüyordum. Deniz Hanım’ın anlayışlı ve destekçi tavrı ile kendimi ifade edebildim. Sayesinde aslında korkularıma neden olan şeylerin çocukluğuma kadar uzadığını fark ettim. Seanslarımız hala devam ediyor. Artık daha özgüvenli bir şekilde insan içine çıkıyorum. Her şey için teşekkürler hocam.

 

T.A.

16 yaşındaki kızımızın aşırı derecede içine kapanıktı. Birkaç arkadaşı dışında kimseyle bir şey paylaşmıyordu. Ev ortamında ise tam tersi devamlı bağırıyordu, bizimle sadece kavga halinde iletişim kuruyordu. Bizi asla dinlemiyordu hatta bizimle zıtlaşıyordu. Bir süre sonra davranışları kendine zarar veren bir hal almaya başladı. Nur Hanım’ı da araştırmalarım sonucu buldum. Uygulayacağı yöntemleri ve nasıl ilerleyeceğini hem bize hem de kızımıza çok güzel bir şekilde ifade etti. Samimiyeti, iletişimi, bizi sürekli bilgilendirerek sürece dahil olmamızı sağlaması ve sonuç odaklı ilerlemesi bizi çok memnun etti. Henüz yeniyiz ama şimdiden çok sakinleştik. Teşekkürler Nur Hanım.

 

Betül Y.

8 ay önce doğum yaptım. Büyük kızım ise 5 yaşında. Kızım kardeşi evimize geldiğinden beri mutsuzdu, kardeşini bir türlü sevemiyordu, bebeksi hareketler yapmaya başlamıştı. Birden iki tane bebeğim oldu. Bir akrabamızın tavsiyesi ile Pedagog Nur Deniz Hanım’la tanıştık. Kızım ile oyun terapisine başladı. Bir yandan kızımla ilgilenirken bir yandan bize nelerle karşılaşabileceğimiz, nasıl davranmamız gerektiğini öğretti. Ebeveynlikle ilgili doğru sandığımız bir sürü yanlışımızın olduğunu öğrendik. Kızımın söylediklerinin değil de asıl söylemek istediklerinin ne olduğunu Nur Deniz Hanımın destekleriyle fark ettik. Yaptıklarımızın ya da yapmadıklarımızın çocuğumu nasıl etkilediğini görüyorum. Kendisine ilgisi ve samimiyeti için çok teşekkür ediyorum.

 

Yusuf Ö.

Kızım 5 yaşında ve anasınıfı öğrencisi. Bir süre önce olur olmadık şeylerden korkmaya başlamıştı. Eşimle başlarda pek önemsemedik. Mızmızlandığını ve okuldan kaçmak için yaptığını düşünüyorduk. İlerleyen günlerde arkadaşlarına vurmaya ve öğretmenine sorunlar yaşatmaya başladı. Öğretmenin kızımla ilgili uyarılarından ziyade artık sınıftaki arkadaşlarının anneleri de müdahale etmeye başlamıştı. Akşam okula almaya korkarak gider olmuştuk. Biz ne kadar konuşsak da faydasını görmedik. Bu sorunları yaşarken korkuları şiddetlenerek artmaya başladı. Gece altına kaçırmalar, diş gıcırdatmalar, temizlik takıntısı, yersiz korkular vs. Daha bir sürü şey sayabilirdim. Okuldaki öğretmenimizin yönlendirmesiyle bir pedagoga gitmeye karar verdik ve eşimin arkadaşının tavsiyesi üzerine Deniz Hanım’dan randevu aldık. Gittiğimiz ilk günden faydasını görmeye başladık diyebilirim. Kızımla oynadıkları oyunlar bize kısa sürede ilaç gibi geldi. Kızımın Deniz ablasının gülen yüzü, cana yakınlığı, samimiyeti, bize güven vermesi, ihtiyaç duyduğumuz her an ona ulaşabilmemiz, her şeyden önce kızımızın kalbine dokunuşu ve bütün bunları çok kısa bir sürede başarması bizi çok mutlu etti. Deniz Hanım sadece çocuğunuzla değil sizinle de devamlı iletişim halinde oluyor. Seansların nasıl ilerleyeceğini, nelerle karşılaşabileceğimizi, seans aralarında nasıl davranmamız gerektiğini anlatıyor. Ebeveynliği yeniden öğrenmenizi sağlıyor. Mesleğini bu kadar iyi yapan insanları tanımak mutluluk verici. Teşekkürler.

 

N. Ünal

Eşimle bir süre önce boşanma kararı almıştık. Boşanma aşamasında oğlumun gözlemlenmesi ve oluşabilecek muhtemel sıkıntılara karşı önlem alabilmek amacıyla internette yapmış olduğum araştırmalar sayesinde Nur Deniz Hanım ile görüşmeye karar verdim. Nur Deniz Hanım gerçekten oğlumuz ile çok iyi bir iletişim kurdu. Nur Deniz Hanım hem mesleğini hem de çocukları çok seven bir psikolog. Bunu zaten ilk tanışmanızda anlayabiliyorsunuz. Güler yüzlü, sevecen ve içten olması benim için çok önemliydi. Kullanmakta olduğu EMDR ve oyun terapisi yöntemleri de gayet başarılı. Bu konularda kendisi zaten detaylı bilgileri devamlı sizinle paylaşıyor. Okuduğum yorumların ne kadar doğru ve gerçekçi olduğunu da kendisi ile tanıştıktan sonra görmek beni ayrıca çok mutlu etti. Çocuklarınız ile ilgili tüm sorunlarınızda kesinlikle Nur Deniz Hanım’la tanışmanızı tavsiye ederim.

 

E. Y.

Deniz Hanım ile internette yaptığım araştırmalar sonucunda iletişime geçtim. Oğlumun bir süredir devam eden takıntılı davranışları vardı. Okuldaki rehberlik öğretmeni bir psikologla görüşmemizi önerdi. Deniz Hanım ilk seansta hem bizimle hem oğlumuzla görüştü. EMDR ile terapi sürecine başladık. Şu an ilk başladığımız duruma göre çok fazla ilerleme kaydettik. Birçok takıntısı azaldı. Deniz Hanım oğlumuzla alakalı çok özverili ve sevecen davrandı. Sadece oğluma değil; anne baba olarak bize de sabırla yol gösterip yardımcı oldu. Teşekkür ederiz.

 

A. S.

Büyük kızım 10 yaşında. Son iki üç yıldır ciddi iletişim problemleri yaşıyorduk. Gitgide hırçınlaşan, öfkeli bir çocuk olmaya başlamıştı. Okulunda da sorunlar yaşamaya başladı, başarısı ciddi anlamda düştü. İnternette araştırırken Deniz Hanımla ilgili yorumlar dikkatimi çekti ve hemen aradım. Kızım gitmemekte direndi. Zorla da olsa kendisini Deniz Hanımın yanına götürdüm. Sonrasında Deniz Hanım kızımla konuşarak onu ikna etti. Her şeyden önce çok pozitif, güler yüzlü ve anlayışlı bir insan. Kızım da ben de çok sevdik kendisini. Kızımla nasıl bir yol izleyeceğinden bahsetti ve uygulayacağı EMDR hakkında beni bilgilendirdi. Sürekli iletişim halindeyiz ve bana da ne yapmam konusunda çok güzel tavsiyelerde bulunuyor. Henüz terapi sürecimiz bitmemesine rağmen, kızımda çok güzel değişimler görüyorum. Herkese tavsiye ederim.

 

E. Y.

7 yaşındaki kızım her şeyi ağlayarak istiyordu. Sürekli mutsuz ve her şeye mızmızlanan bir çocuktu. Taşınmamız, okulunun değişmesi gibi olaylardan sonra bunlar daha da arttı. İnternetten yaptığım araştırma sonucunda Nur Deniz Hanım’la görüşme kararı aldım. Çocuklarla çok güzel iletişim kurabilen, onları tedirgin etmeden korkutmadan yaklaşan, mesleğinde oldukça başarılı olduğunu düşündüğümüz bir psikolog. Her şeyden önce çok doğal, güler yüzlü ve her konuda yardım alabileceğiniz bir insan. İlk birkaç seans yenemeyiz gibi geldi ama bittiğinde her şey normal bir hal aldı. Her şeyden önce çocuğunuza ve terapiye zaman tanımak gerekiyor. Nur Hanım EMDR’yi uzun uzun, kafanızda soru işareti kalmayacak şekilde anlatıyor. Öncesinde de danışan yorumlarını okumuştuk. O yüzden içimiz rahat bir şekilde devam ettik. Yemek problemimiz de EMDR ile büyük ölçüde çözüldü. Bu süreçte bize verdiği sonsuz destek ve cesaret için kendisine çok teşekkür ediyoruz.

 

Feyza A.

17 yaşındayım ve lise son öğrencisiyim. Bu sene üniversite sınavına hazırlanıyorum. Kendimi bildim bileli dikkat sorunum hep vardı. Bununla alakalı ilaç tedavisi de almıştım ama pek faydasını görmediğim için devam etmemiştim. Bu sene sınava gireceğim için her zamankinden daha fazla çalışmam gerekiyordu. Ama dikkat sorunum olduğu için istediğim verimi alamıyordum. Bu da sınavla ilgili stresimi daha da artırıyordu. Stresim arttıkça da dikkatimi toplamak daha da zor oluyordu. Aileme ne kadar zorlandığımı anlattım ve destek almak istediğimi söyledim. Onlar da internet üzerinden Deniz Hanım’ı buldular. Detaylı şekilde konuştuktan sonra bana EMDR’den bahsetti. Seanslarda hem dikkat eksikliğimi hem de sınav stresimi çalışmaya başladık. EMDR dışında benimle konuşması, beni anladığını hissettirmesi, sınavla ilgili motivasyonumu desteklemesi bu süreçte kendime olan güvenimi yeniden kazanmamı sağladı. Seanslara devam ediyoruz. Dikkatimi toplamak ve sınav stresi konularında fark edebildiğim seviyede ilerleme katettik. Her şey için çok teşekkür ederim.

 

S. G.

Merhaba, 16 yaşında bir lise öğrencisiyim. Hayat benim için bir süredir çok zordu. Ne istediğimi, gelecekten ne beklediğimi, hayallerimi, hedeflerimi bilmiyordum. Arada kalmış gibi hissediyordum. Bunu kimseyle konuşmuyordum çünkü kimsenin beni anlamayacağını düşünüyordum. Bu da beni daha da içine kapanık bir insan yaptı. Kendimi yalnızlaştırmıştım. Okul başarım ciddi anlamda düşmüştü. Ailem de bu durumdan korkmaya başlamıştı. Bu yüzden ablam Deniz Hanım’dan randevu aldı. Başlarda gitmek istemedim. Çünkü ne anlatacağımı bilmiyordum ve psikoloğun da beni anlamayacağını düşünüyordum. Deniz Hanımla görüştükten sonra düşüncelerim yavaş yavaş değişmeye başladı. Bana güven vermesi, beni gerçekten dinlemesi ve verdiği öneriler benim için çok değerli. EMDR ile devam ediyoruz. Değişimlerin herkes farkında. Ama en önemlisi ben kendimi artık iyi hissediyorum. Her şey için teşekkürler Deniz Hanım.

 

S. Ö.

Yaklaşık 8 aydır evliyim ve ilişkimde evlendikten sonra oluşan bir öfke problemim vardı. Boşanmak üzereyken buldum Nur Deniz Hanımı. Sıcak ve içten yaklaşımı benim bütün problemlerimi açık bir şekilde anlatmamı sağladı. En ufak bir şeyde artık tahammülüm kalmadığını hissedip eşime şiddete varan tartışmalar başlatıyordum. Eşim ilk başta sakin kalıp alttan alıyordu. Sonrasında da konuşmuyorduk ve bir şey olmamış gibi davranıyorduk. Sorunlar birikti ve daha büyük bir hal aldı. Artık eşim de alttan alamamaya ve tahammül edememeye başlamıştı. Eşimle birbirimizi çok sevdiğimiz için bir psikologla görüşmeye karar verdik. Nur Deniz Hanıma bunları anlattığımızda en uygun yöntemin EMDR diye bir şey olduğundan bahsetti. Sadece benim konuştuğum sıkıcı bir seans olmak yerine sorunu kısa yoldan çözmemizi sağlayan yöntemlere başvurdu. Şu anda daha sabırlı ve sakin biriyim. Nur Deniz Hanıma bunları fark etmemi sağladığı için teşekkür ediyorum.

 

F. Ünal

Deniz Hanım’dan evliliğimiz hakkında destek aldık. Eşim ilk etapta terapiye gitme konusunda isteksizdi ama Deniz Hanım’ın yaklaşımı onu rahatlatınca istekle gitmeye başladı. Eşimle çok severek evlendik ama evliliğimizde bir takım sorunlar yaşadık. Nur Deniz Hanım’la birlikte sorunlarımızı etkili bir biçimde çözdük ve seanslarla çözmeye devam ediyoruz. Çok güler yüzlü, samimi ve işinde çok başarılı biri. İnsana güven veriyor ve sıkıntınızı rahatça paylaşabiliyorsunuz. Kesinlikle tavsiye ederim. Eşimle paylaşamadığım birçok sorunu orada daha rahat bir biçimde dile getirebildim. Kendisine çok teşekkür ederim.

 

F. Sağlam

Eşimle kısa bir süre önce severek evlendik. Evlenmeden önce ilişkimiz çok güzeldi. Her çift gibi ara sıra kavga ederdik ama çok uzamazdı. Evlendikten sonra kavgalarımız çok sıklaştı. Artık kavgaları uzatmamak için konuşmamaya başlamıştık. Aynı evde günlerce küs kalabiliyorduk. Kavgalarımız arttıkça aileler evliliğimize karışmaya başladı. Yeni evli oluşumuz, maddi sıkıntılarımız, ailelerimizin müdahalesi. Hepsi bizi boşanma noktasına getirdi. Ortak bir arkadaşımız internetten araştırarak Nur Deniz Hanım’a ulaşmış ve bizim için randevu almış. İlk başlarda ben kocamın değişeceğine inanmadığım için gitmek istemedim. Arkadaşımın ısrarı üzerine ilk seansa gittik. Nur Deniz Hanım ikimizi de uzun uzun dinledi. Daha sonra konuştuğumuz konular üzerinden nerelerde takıldığımızı görmemizi sağladı. Bugün 4. seansımızı yaptık. Şimdiden farkı görebiliyoruz ve daha iyi olacağına inancımız tam. Optimum Psikoloji’den ve Nur Deniz Hanım’dan çok memnunuz, teşekkürler.

 

Y. Özdemir

Eşimle yaşadığım sorunlar için Deniz Hanıma başvurdum. Eşim gelmek istemediği için ilk seanslarımı kendim gittim ve bana iyi geldiğini görünce eşim de gelmek istedi. Yaklaşık 6 ay görüştük kendisiyle ve her gittiğimiz seanstan yeni bir şey öğrenerek çıktık o kapıdan. Ben eşimi, eşim beni anlamaya başladı. Kendisinin ilgisinden, samimiyetinden, profesyonelliğinden ve en önemlisi doğru analizlerinden dolayı çok teşekkür ederim.

 

Rabia A.

13 senedir evliyiz. Son 3-4 yıldır kavgalarımız çok artmıştı. Her şeyden kavga eder olmuştuk. Kavga ettikçe birbirimizi kırıyorduk. Son çare boşanmaya karar verdik. Ama ailelerimizin ısrarıyla davayı açmadan önce bir psikologla görüşelim dedik. Nur Hanım ikimizi de sırayla dinledi. İkimiz de konuştukça aslında neden kavga ettiğimizi fark etmeye başladım. Daha Nur Hanım konuşmaya başlamadan bakış açım değişmeye başlamıştı. Nur Hanım bizi dinledikten sonra sorunlarımızı ve nedenlerini toparladı. Neden bunları yaşadığımızı, neden bir türlü çözemediğimizi ve neler yapmamız gerektiğini anlattı. Her şeyi sakin, sabırla ve güler yüzlü açıkladı. Nasıl ilerleyeceğimizi, hangi konuları çalışacağımızı nedenleriyle birlikte konuştuk. Örneklerle, benzetmelerle evliliğimize dışarıdan bir göz gibi bakmamızı sağladı. Yıllar sonra ilk defa bir şeylere inandık eşimle. Yeniden eskisi gibi olabileceğimize inanmaya başlamıştık seanstan sonra. Başlayalı 4 seans oldu ancak şimdiden yol aldığımızı düşünüyorum.

 

G.U.

Nur Deniz hocaya internetten araştırmalarımız sonucu ulaştık. Terapiye gelinceye kadar önyargılarımız vardı çünkü Deniz hocadan önce farklı terapistlerden terapi alıp hayal kırıklığı ile sonlandırmıştık. Kendisine çift terapisi için başvurduğumuzda evliliğimizin temelini adeta yeniden oluşturduğumuzu fark ettik. Sorunlarımızı yavaş yavaş ve özümseyerek çözmemizi sağladı. Eşimle birbirimizi daha iyi anlamayı dinlemeyi ve keşfetmemizi sağladı. Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır.

 

E. Mert

Yaklaşık 2 sene önce eşimle aramızda bir mesafe oluşmaya başladı. Zamanla birbirimizden uzaklaştığımızı fark ettim. Bunu düzeltmeye çalıştıkça daha da kötü bir hal aldı. Uzun bir süre bunu kendim halletmeye çalıştım. Ancak hiçbir şey düzelmeyince ben de denemekten vazgeçtim. Boşanmanın eşiğine geldiğimizi fark edince ailelerimiz danışacak birini araştırmışlar ve Deniz Hanıma ulaşmışlar. Deniz Hanım ilk seansta her ikimizi de dinledi ve aramızdaki sorunlarla ilgili bazı şeyleri fark etmemizi sağladı. Şimdi seanslara bireysel devam ediyoruz. Sürecin sonunda her şeyin düzeleceğine olan inancım ve Deniz Hanıma olan güvenim tam.

Call Now Button0 (850) 840 87 87