Psikolog İlayda Bayır – Danışan Tavsiye ve Yorumları

Ilgın B.

İlayda hanımı internetten ilişki üzerine çalışan psikolog ararken buldum. Eşimle boşanma kararı aldıktan sonra 4 yaşındaki çocuğumuzun bundan olumsuz etkilenmemesi için danışma amaçlı gittik. İlk gittiğimizde samimi ve bizi yadırgamadan dinlemesi kendimizi daha rahat ifade etmemizi sağladı. Çocuğumuzla başlayan oyun terapileri sonucunda gördüğümüz olumlu gelişmeler, boşanma kararımızı yeniden gözden geçirme kararıyla biz de seanslar için geldik. Daha önce kendimiz hakkında gözden kaçırdığımız birçok detayı EMDR tekniği ile farketmemizi sağladı. 2 ay sonunda kavgalarımız belirgin biçimde azaldı. Tartışsak bile birbirimize saldırmadan daha yapıcı ve çözüm odaklı oluyorduk. Ayrıca daha iyi anne baba olma konusunda da bizi oldukça aydınlattı. Çocuğumuzu kurtarmakla kalmadık evliliğimde yeni başlangıçlar yaptık. Tüm yardımlarından dolayı ilayda hanıma ne kadar teşekkür etsek azdır. İlayda hanımı gönül rahatlığı ile ihtiyacı olan herkese tavsiye ederim.

 

Şafak Ö.

Kızım 7 yaşında içine kapanıklığından ve kaygılarından dolayı bir psikolog arayışına girdik. Eşime bir tanıdık tavsiye etmiş ilayda hanımı. 6-7 aydır düzenli olarak seans yapmaktayiz. Seanstan  çıktığında kızım çok rahatlamış hissediyor kendini. Gelişimi olumlu yönde artik. Eski kaygılarımiz kalmadı ilayda hanim sayesinde. Yardimlariniz ve desteginiz icin çok teşekkür ederim ilayda hanim. Baska sorunlarimiz oldugunda tereddüt etmeden gene ilayda hanıma götürürüm çocuğumu. Tecrübesi ile bize bir ışık oldu. Kızımın yüzünün güldüğünü görmek çok mutluluk verici. Tavsiye ederim.

 

Hasan V.

11 ve 15 yaşında iki çocuğum var ve onlarla hiç konuşamıyor iletişim kuramıyordum…eşimle ayrılalı 4 sene oldu..çocuklarım dikkat dağınıklığı ve şiddet sorunları yaşıyorlardı. uygulanan EMDR seanslarının sonunda aslında sorunun çocuklarımda değil başta ben olmak üzere annesinden kaynaklandığını çözdük… biz de seanslara başladık. İlayda hanım sayesinde önce kendimi değiştirdim. Seanslar sonunda çocuklarımda problem olarak endişelendiğim her şey yoluna girdi. Şimdi daha mutlu bir aile hayatım var.

 

Selen A.

üniversite sınavına gireceğim sene ailem çok baskı yaptı.İster istemez bu stresten uykusuzluk tırnak yeme ağlama nöbetleri geçiriyordum.tüm hayatımı bu sınava endekslemişken teyzemin tavsiyesiyle ilayda abla ile tanıştık.belki o anlar diyerek sohbete başladık seanslara emdr ile devam edeceğimizi söyledi günden güne bi danışan psikolog değil de abla kardeş olduk onla. sınavın hayatımın ne sonu ne başı olmadığını fark ettirdiğinden beri öyle bi verimli çalıştım ki şu an ben de psikoloji hedefliyorum. Kesinlikle tavsiye ederim

 

Gülcan Y.

İlayda hanım ile eşimle boşanma sürecinde iken tanıştık. Tavsiye üzerine gitmiştim. İlk seansta süreç hakkında detaylı bilgi vermesi ve bizi yargılamadan dinlemesi anlamaya çalışması hoşumuza gitti. Kendisi ile tanıştığımız ilk seanstan beri yanında hep rahat hissettik en özelimizi bile rahatça paylaşabildik. Samimiyeti, güler yüzü ve danışanlarına yaklaşım tarzı bizim çok çabuk ilerlememize yardımcı oldu. 4 seanslık bir görüşmeden sonra; eşimle tekrar olmasını istediğimiz ilişkimizi yakaladık. Kendimize ve ilişkimize ayna tuttuğu ve olası sorunlara nasıl yaklaşmamız gerektiği konusunda verdiği tavsiyeler için kendisine çok teşekkür ediyoruz. Her şey için çok teşekkürler. ilişkiyle alakalı problemleriniz varsa mutlaka görüşmenizi öneriyorum. çoğu problemin geçmişte yaşadıklarımızdan kaynaklandığını görmenizi sağlayan EMDR ile o problemlerin çözülmesi sağlanıyor. Seansların sonunda çok büyük bir fark görüyorsunuz gerçekten çok teşekkür ediyorum tekrardan.

 

Güler Ü.

31 yaşındayım. Beş yıllık evliliğimin bitme sürecinde ilayda hanımla tanıştım. Evlendiğimiz günden beri eşimle hiç bitmeyen ve azalmayan sıkıntılarımız oldu. Hatta düğün de başlayan ve sonrasında da devam eden efden püfden sıkıntılardan aslında işlerin düzelmiyeceğini hep tahmin ediyordum. Bu dönemde ilayda hanıma gelmemde ki asıl sebeb hep beni engelleyen pişman olma korkusu idi bu sebepden aslında defalarca ilişkide hiç sucum olmamasına rağmen hep özür dileyen ve karşı tarafı vazgeçirmeye çalışan hep ben oldum. şimdi boşandık ama yıllardır içimde dinmek bilmeyen ” pişman olacaksın , daha iyisini mi bulacaksın , sanki hayatın daha iyi mi olacak…” gibi sesler yüzünden çok kötü günler geçiriyordum. psikologa gelmeden önce ne işe yarayacak ki sana nasıl faydası olacak ki diye düşünüyordum daha ilk görüşmede ilayda hanım ne kadar doğru bir adreste olduğumu farkettirdi. Emdr tekniğini uygulayacağını söylediğinde sorgulamalarım artmıştı. Bu güne kadar tüm kararlarımı duygularımla almışım, özellikle vicdanım ve fedakar yanım hayatımı yönetmiş. Şimdi ilayda hanım ve emdr sayesinde duygularıma rağmen aklımla daha doğru kararlar almaya başladım. Bundan sonra ki hayatımda BEN olmamı hemde çocuğumu bekar bir anne olarak daha iyi büyütmemi sağlayacak. Benim için yeni bir dönem başladı. Eski ben ve yeni ben diye ikiye ayırdım. Yazgımı değiştirdim bunu yapmamı sağladığı için psikolog İlayda Bayır’a çok teşekkür ederim. Antalyadaysanız ilayda hanımla tanışmadan başka uzman aramayın. güler yüzü ile görüşme öncesi ve sonrası beni misafir eden Optimum ailesine de teşekkür ederim.

 

Fatma Ö.

Psikolog ilayda bayır ile haftanın 2 günü 5.5 yaşındaki çocuğumuz için çalışıyoruz. gerçekten güler yüzlü ve samimi bir psikolog. alanında uzman olduğu net duruşundan ve bizi en iyi ve doğru şekilde anlamaya çalışmasından belli olmuştu. ilk tanıştığımızda kızım ,inatçı, kalabalığa girmeyen, sınıfa girdiği zaman masanın altına saklanan, konuşması anlaşılmayan, yaşıtları ile oyun oynamayan bir çocuktu. hatta ablası ve kardeşi ile beraber oyun oynayamaz hep kavga ederdi. şimdiki hali ile kıyasladığımda o günlerde oldukça çaresiz ve umutsuz olduğumu söyleyebilirim. şimdi kızımın kelimeleri daha net ve konuşmasını insanlar anlatabiliyor. kendini ifade edebildiği için eski hırçınlığı da kalmadı. yaşıtları ile oyun kurabiliyor ve artık onunla ailecek alışveriş merkezlerine gidebiliyoruz. eskiden olsa bu mümkün değildi. ne kendisi kalabalık bir yere gider nede bizi gönderirdi. İlayda hanıma gerçekten çok teşekkür ediyoruz çünkü o olmasaydı biz bugün bu seviyede olamazdık. şimdi anlıyoruz ki aslında sadece çocuğumuzla değil bizimle de çalışmış. Bizi eğitmiş. zaten hep ben bugün varım yarın yok ama siz hep onun yanındasınız derdi.Her işin bir uzmanı vardır ya. Hem yetişkin ile iletişimi hemde çocuklara yaklaşımı muhteşem. ihtiyacı olan herkese tavsiye ederim. bir uzmanla çalışma konusunda endişeli iseniz Tanıştıktan sonra endişeleriniz kalmayacaktır. bunu biz bizzat yaşadık.

 

Eylül Y.

3 ay önce eşim ile gittik kendisine.uyku sorunu,mutsuzluk aniden gelen sinir krizlerim vardı bunlar evliliğimde de sorunlar yaratmaya başlamıştı artık. Eşimin her yaptığı batıyordu ve sürekli tartışıyorduk. ne diyeyim ki hayat hiçte benim sandığım kadar karmaşık ve çekilmez değilmiş ilayda hanım bana bunu gösterdi. Uygulanan emdr yöntemi kısa sürede yaşadığım çoğu problemin temelini farketmemi ve çözüm yolları bulmamı sağladı. Eşimle de yaptığı seanslar sonunda problemlerimiz günden güne azaldı. ayrıca sabrı ve bitmeyen enerjisi için ayrıca teşekkür ederim

 

Ekrem M.

ergenlik çağındaki 2 çocuğumu ona götürdüm ve iyi ki götürmüşüm diyorum..çok iyi anlaşıyorlar öyleki çocuklarım benimle ilgili şikayetlerini İlayda ablalarına anlatıyorlar.normalde ikisi de içe kapalı, asosyal çocuklardı şimdi ele avuca sığmaz dışa dönük halleri öyle mutlu ediyor ki teşekkürler psikoloğum.

 

Sema Y.

4 yaşındaki kızım için, 2.5 yıldır süren tırnak yeme problemi sebebi ile ilayda hanıma gitmeye karar verdik. Seanslar sırasında aslında farkında olduğumuz fakat çok üzerinde durmadığımız “anne bağımlılığı” gibi bir başka önemli problemimiz daha olduğunu farkettik. Terapilerimiz çok iyi geçti ve hatta kızımın tırnakları uzamaya başladı bile. Anne bağımlılığı sorunumuzu aşma konusunda da oldukça yol aldık. Bunların dışında ilayda hanıma çeşitli konularda verdiği tavsiyelerde bizim için her zaman çok faydalı oldu. Ayrıca bu bizim 2. Oyun terapisi deneyimimiz ve oyun terapilerini tek kelime ile sihirli bir değneğe benzetiyorum ve çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Tabii burada ilayda hanımın güler yüzlü, çocuklarla iletişimi oldukça iyi ve başarılı bir psikolog olmasının etkisi de çok büyük. Biz çok memnun kaldık, herkese tavsiye ederim.

 

Kadriye G.

ailemin, arkadaşlarımın hatta eşimin bile beni anlamadığını düşünerek kimseye bir şey anlatamıyordum. İlayda hanımla da ilk başta konuşmamak için çok direndim. Sabırla EMDR yöntemine devam etti ve hayatımdaki sorunların nedenini öğrenme çabası sonunda ben de anlatmaya başladım. Teşekkür ederim şuan en ufak bi olayda bile destek olmak için beni dinleyip anlayacağından çözüm bulmama yardım edeceğinden ve en uygun terapi yöntemini uygulayacağından emin olduğum biri var.

 

Ertan İ.

Eşimin beni aldattığını öğrendiğimde dünyam başıma yıkıldı. Sonraki tüm ilişkilerimde kuruntular yapmaya ve beni aldatacak inancıyla sorunlar çıkartmaya devam ettim. Yaptığım tek şey başıma böyle bir şey geldi ben de eksik var. Hep olacak düşüncesiydi. Sürekli kendimi suçlayıp sorguladım. Bunda eşimin bana ithamlarının da büyük payı vardı.Psikolog hanımla emdr seanslarında konuşmaya başladığımda sorunun temeline inmemi sağladı. şunu anladım ki sorunun tüm kaynağı ben değilim. samimi ve doğru yolu bulmamı sağladığı tavrından dolayı ne kadar teşekkür etsem azdır. İnsanlara tekrar güvenmeye başladım teşekkürkler İlayda hanım.

 

Fatma Y.

Yardımlarınızdan dolayı size çoook teşekkür ederimm. Söyledikleriniz hâlâ aklımda..hiç tanımayan bir insan gözüyle bazen kendimize dönüp bakmak gerekiyormuş. Ben kendimi hiç bilmiyor ve tanımıyormuşum taa ki sizinle tanışana kadar.. Sürekli düşünüyor olmak beni çok yıpratmıştı fakat bunların benim için sonunda bu kadar güzellikler saklıyor olduğunu bilseydim şu an bu kadar iyi olur muydum bilemiyorum. Yeniden doğmuş gibi olmak böyle bir şey olsa gerek. Bunları görüşmeye geldiğimde de ifade edebilirdim ancak kendimdeki değişimi fark etmeye başladığımdan beri hemen ifade etmeliym diye düşündüm.. Dediğim gibi ben kendim olmak istemiyordum..Sizin gibi de olmak istiyordum. Bir dokunuşla hayata renk katmayı ,insana kendinin ne kadar değerli bir varlık olduğunun farkına vardırabilmeyi istiyorum.. Çok teşekkür ederim defalarca iyi ki bu sıkıntıları yaşamışım ve iyi ki siz karşıma çıkmışsınız çok şükür.. Geçmişin pişmanlığı geleceğin kaygısı arasında sıkışmıştım. Uyguladığınız emdr tekniği sizle birleşince bir insan kendini düzeltmeden karşıdaki insanı düzeltemezmiş gerçekten onu anladım ve benim etrafımda ne kadar çok ayna varmış kendimi görmem için..İkinci olarak da İnsan sınırlarını zorlayınca gerçkten de yapamayacağı şey yokmuş.Ben son birkaç günde bunu yaşayarak gördüm.Bu benim için sancılı bir süreç. Bir de bu sürecin bana hem siz hem de çok uzakta da olsa desteğini esirgemeyen çok güzel bir insan kazanmama vesile oldu..Mesele ne olursa olsun tüm duygu düşüncelerime, benim her halime karşı saygılı olmuş olmanız yani bana sadece insan olduğum için değer vermiş olmanızın çok güzel. Sizin de dediğnz gibi siz gerçekten de bu bölümü sevdiğiniz için okumuşsunuz ve insanları olduğu gibi kabullenip saygı duyuyorsnz. Günümüzde nadir insanlarda görülen bir profil.Son olarak çok teşekkür ederim bana beni keşfim için bu uzun hayat yolunda yol göstermiş olduğunuzdan dolayı ilayda hanım. Dilerim ki nice insanlara hayat yollarında destek için vesile olursunuz..

 

Halit K.

ilayda hanımla oğlumun gittiği anaokulundaki veliler vasıtası ile tanıştık, ilk defa oğlumuzdan ayrılmanın da vermiş olduğu tecrübesizlik ile tamda ne yapacağımızı bilemediğimiz bir anda yollarımız kesişti, okulda oğlumuz nasıldır neler yapıyordu yada nasıl bir davranış şekli içinde idi yada biz onun için daha iyi ne yapabilirdik, tamda bu sorularımıza cevap ararken kendisinin bizim bile bir talebimiz olmadan bizimle özenle ve titizlik ile diyaloğa girerek çocuğumuz ile yaptığı oyun terapileri sonunda bizi bilgilendirmesi ve bize tavsiyelerde bulunması bizim bu zamana kadar hiç duymadığımız bir davranış şekli idi kendisini böyle bir meslek anlayışı edinmesinden dolayı tebrik ediyor, ve bize en kıymetlimiz ile ilgili vermiş olduğu bilgiler ve tavsiyeler için sonsuz teşekkürler ediyoruz.

 

Leylifer K.

ilayda Hanım ile bir arkadaşımın tavsiye etmesi sayesinde tanıştım. 3 yıl fransa’da yaşadıktan sonra Türkiye’ye döndüğümde adaptasyon sorunları yaşamaya başlamıştım. Sosyal çevremle iletişim kurarken ana dilimi biraz unutmuş olduğum için kendimi yanlış ifade etme kaygıları yaşıyordum. Kendimi yazarak ifade ederken sorunum yoktu ama konuşmam gerektiğinde strese giriyordum. Zaman zaman bir şey anlatmaya çalışırken ya da birisine güzel bir şey söylemek istediğimde aslında söylemek istediğimden çok farklı bir şey anlaşıldığını fark ediyordum. Bu durum benim için sorun olmaya başlamıştı. İlayda Hanım EMDR yöntemi ile beni kaygılandıran senaryoları çalışmamı sağladı. Bir yandan çok özlediğim ülkeme kavuşmuş olmak bir yandan da alışmış olduğum düzenin bozulması ile uyum sorunları yaşıyor olmak beni ikileme düşürüyordu. İlayda Hanım’a sorunlarıma farklı bir bakış açısı ile bakmama ve çözüm yollarını bulmama yardımcı olduğu için teşekkür ederim. Şimdi Bodrum’a taşındım ve haftada bir gün ailemi ziyaret etmek için antalyaya geliyorum. Tekrar ihtiyacım olursa antalyada tavsiyelerine güvenebileceğim bir danışmanımın olduğunu bilmek beni rahatlatıyor. Herkese psikologlardan korkmamalarını ve ihtiyaç duyduklarında yardım almalarını tavsiye ediyorum.

 

Tuğba D.

Merhabalar , İlayda Hn. ile tanışmamız tamamen bir tesadüf eseri oldu.Yaklaşık 2 ay önce eşimle beraber bir arkadaşımıza akşam yemeğine gitmiştik.Laf döndü dolaştı arkadaşımızın oğlunun okulunda yaşadığı sorunlara geldi.Bilirsiniz çocuklu ailelerde genelde sorunlar da ortaktır.Arkadaşım ilayda Hn. dan ve onun sayesinde oğlundaki olumlu değişikliklerden uzunca bahsetti.Gerçeği söylemek gerekirse ben pek öyle psikolojik hizmetlere güvenmez ve oğlumun bizlere anlatamayıp ta psikolog a anlatacağı ne olabilir ki diye düşünenlerdenDİM.Yine de denemekten zarar gelmez düşüncesi ile konuyu kapattık.Daha sonra başka bir konuşmada konu tekrar açılınca bir denemeye karar verdik ve randevu aldık.İlk görüşme için çok az bir umudum olmasına rağmen ilk görüşmenin sonunda tamamen beklentilerimin üzerinde bir sonuçla karşılaştık.Oğlumun sorun yaşadığı konulara bakış açısını,yıllar önceki bazı olayların biz farkında olmadan üzerinde bıraktığı etkileri,en önemlisi de bir aile olarak sadece çocuklarımızla ilgili sorunları değil,karı – koca olarak aramızdaki sorunları da nasıl birbirimizi anlayarak çözebileceğimizi öğrendik.İlk seans için tamamen beklenmedik bir gelişme idi.Sonrasında haftalık düzenli randevularla hayatımızı daha mutlu bir çerçeveye oturttuk.36 yaşında birisi olarak her zaman ailevi konularda yeni çözümler bulunabileceğini öğrendim.Bizim şansımız aile olarak ilk denememizde ilayda Hn. la çalışmamızdı.Bu sebeple sorunları olanlara tavsiyem aynı şansı kendinize de tanıyarak ve ilayda Hn. a bir kez de olsa danışarak yeni bakış açıları edinmenizdir. Teşekkürler.

 

Elif A.

ilayda hanıma ilişki sorunu ve kararsızlık yüzünden şikayet ettiğim için başvurdum. Erkek arkadaşımla evlilik eşiğinde ve birbirimizi çok seviyorduk. Ancak ben devamlı bir bahane bulup evliliği erteliyordum. Evliliği istememe rağmen evliliğe hazırlanırken içimde kaçmak isteyen de biri vardı. İlayda hanım ile sayısını hatırlamıyorum ama epeyce bir seans yaptık ama ondan da kaçmak istediğimi hatırlıyorum. Uygulanan emdr tekniği bazı özelliklerimi kabul etmediğimi, babamla geçmişteki meselelerin kavga halinin bugüne nasıl etki ettiğini gösterdi. Anımsayınca acı çektim, biraz dağıldım ilk seferde ama şu anda çocukluk ve ergenlikte kapılarımı kapattığım konuları tekrar açmaktan pek korkmuyorum. Bilmiyorum benzer sorunları olan varsa tavsiye edebilirim onu. Geçmişi ve bugünü tamir etmeme yardımcı oldu sağolsun…

 

Tuğçe M.

16 yaşındayım ailemin baskısından dolayı onlarla iletişim kuramıyor sürekli yalan söylemek zorunda kalıyordum. Git gide onlardan uzaklaştığımı farketmiştim ve bunun olmasını istemiyordum. Bazen ayrı ayrı bazen birlikte girdiğimiz seanslar sonunda her şey daha iyiye gitmeye başladı. şuan yalan söylememe gerek kalmadan anlayışla karşılayan güçlü bir iletişimimiz var.

 

Pınar C.

Biz ilayda hanımla bir arkadaşımızın tavsiyesi üzerine taniştık.Kızımız birinci sınıfa başlamıştı.İkinci dönem itibariyle kızımızda sınif içi uyum sorunu ve çevresine karşı agresif tavırlar başlamıştı.Okulun önerisiyle oyun terapisinin ona yardımcı olabileceğini öğrendik. Üç ay kadar her hafta ilayda hanımla oyun terapisine katıldık. Ve hayatımız bir anda değişmeye başladı. İlayda hanım ve kızım aralarında çok özel bir bağ kurdu. Her oyun terapisinin sonunda kızımı zor ayırıyorduk ilayda ablasından. Kızım artık kendini ve duygularını tanıyan bir insan oldu.kendine güveni yerine geldi. İlayda hanım ve sihirli odası nasılsa herşeyi iyileştiriyordu. Biz ailecek kendimize geldik ve mutluyuz. İlayda hanım bizim ailemizden biri oldu. Tum hayatımız boyu bizimle olacağina eminim. Kızım ve biz onu çok sevdik. İlayda hanımın sevecenliği,güleryüzü ve hoşgörüsü oldukca bu hayatta çok insanın hayatını güzelleştirir.Sizi tanıdığimıza çok mutluyuz. Kızımın tabiriyle bu sihirli öğretmen o küçük yaralı kalpleri iyileştirmeyi çok iyi biliyor. .

 

Dilek T.

ilayda hanım ile oğlumuzun okulundaki bir velinin tavsiyesi sayesinde tanıştık. Oğlumuz 5 yaşında olmasına rağmen konuşma sorunu yaşıyordu. Cümle kurmakta zorlanıyor ve sadece bazı kelimeleri çıkarıyordu. Ayrıca yaşıtlarına göre utangaçlık ve özgüven eksikliği vardı. İlayda hanımdan 2 ay boyunca haftalık oyun terapisi desteği aldık. Bu süre içinde kendine has teknikleri ve sıcakkanlı tavırları ve bizi yönlendirmesi sayesinde oğlumuzda gözle görülür değişim oldu. Daha çok cümle kurmaya başladı ve kelime hazinesi gelişti. Yaşıtlarıyla iletişimi arttı ve özgüveni arttı. Çalışmaya başladıktan birkaç hafta sonra çevremizdeki insanlar da oğlumuzdaki değişimi farketti. Şu an terapilere devam ediyoruz ve oğlumuz gün geçtikçe daha çok gelişme katediyor. İlada hanım gerçekten de alanında uzman birisi. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.

 

Nilgün M.

Eşimle dokuz yıllık evliliğimizin son zamanlarında çok şiddetli tartışmalar yaşıyor ve bir türlü toparlayamıyorduk. Aramızdaki saygının ve sevginin giderek azaldığını farkediyor ama nasıl olumlulaştırabileceğimizi bilemiyorduk. Bir aile danışmanından yardım almak fikri, sanki boşanma öncesi yapılacak son şeymiş gibi geliyordu. İlayda hanımı internet araştırmamız sonucu bulduk. Danışanlarının onun hakkındaki yorumları ve özgeçmişini değerlendirmemiz sonucu tanışmaya karar verdik. Eşim ve ben, daha önce hiç psikolojik yardım almamıştık. İlayda hanım ile ilk görüşmelerimizden çıktıktan sonra evliliğimize farklı bir açıdan bakmaya başlamıştık bile. Sanki kafalarımızda birer ampul yanmıştı.. ilayda hanım ile sürmekte olan görüşmelerimizde, 4 ve 10 yaşındaki çocuğumuzu mutlu edebilmek için, önce birey ve karı-koca olarak mutlu olmamız gerektiğinin farkına vardık. İlk görüşmemizden itibaren, problemlerimizi aşmamızda bize yardımcı olacak tavsiyelerle birlikte kitaplar önerdi. Eşim ve ben bu kitapların çok değerli olduklarını düşünüyoruz. İlayda hanım ile seanslara paralel olarak, hem bireysel gelişimimiz için bizi bu kitaplara yönlendirmesi, hem de karı-koca ilişkimizi kuvvetlendirmek için bize verdiği ev ödevleri, gelişme sürecinin devamlı ve etkin olmasını sağladı. Danışma sürecinde eşimle birlikte çok şey öğrendik ve artık hem ilişkimize, hem hayata dair sorunlara daha farklı bakıyoruz ve huzurluyuz. İlişkilerinde sorun yaşayan çiftlere önerim, bir aile danışmanından destek almak için, ilişkilerinin kötüye gitmesini beklememeleri olacak..

 

Merve O.

ilayda hanım ile, eşimden yeni ayrıldığım, engelli bir anne olarak 3 yaşındaki kızımla birlikte yeni bir yaşam kurmanın zorluklarına dair korkularımın olduğu, aynı zamanda kızımın sürekli ben erkek olmak istiyorum demeye başladığı ve çaresiz hissettiğim bir dönemde bir yakınımın tavsiyesiyle tanıştım. Daha önceki yıllarda başka bir psikoloğun danışanı olduğum için yeni bir psikologla başlarken kuşkularım ve tedirginliklerim vardı açıkçası. Ama ilayda hanımla karşılaştığım anda güler yüzüyle, sakinliğiyle, ses tonuyla bütün tedirginliklerimi unutuverdim. Danışanı olduktan çok kısa bir süre EMDRye başladık sonra onun sayesinde kendimi hatırladım ve eski güvenim yerine geldi.Kızımla ilgili yaşadığım sorunun bile aslında benim kendimi güçsüz hissetmemden kaynaklandığını ve ona nasıl yaklaşmam gerektiğini kavradım. Yani onun yardımlarıyla kızımla birlikte daha sakin daha uyumlu, hem kendimi hem çevremdekileri daha kolay anlayabildiğim bir yaşam biçimi oluşturabilir hale geldim. Danışman-danışan ilişkimiz bittikten sonra da çözümsüz kaldığım durumlarda gerek telefonla gerek yüz yüze yardımlarını esirgemedi. Benim önerimle giden arkadaşlarımın düşündükleri de çok olumlu. Başucu kitabı gibi hissettiğim ilayda hanımı tanımış olmaktan çok mutluyum…

 

Ogün H.

arkadaş tavsiyesi üzerine tanıdım İlayda hanımı. Sorun olarak görmesem de hayatımda yanlışı hep karşı tarafa yüklediğim için kendisinden psikolojik destek almaya karar verdim ve emdr’ye başladık. Kendimi hatalı görmememin sebebinin babama karşı hep suçlu olmamdan kaynaklandığını seanslar sonunda görebildim. Artık daha gerçekçi ve objektif bir şekilde düşünüp özeleştiri yapabiliyorum.

 

Kenan Ö.

normalde kalabalık önünde konuşmaktan çekinen utangaç biriydim. kendi fikrimi belirtmekten korkardım. İnsanların beni eleştireceklerini ya da ağzımdan yanlış bir şey çıkacağı korkusunu yaşardım hep. İlayda hanımla bu sorunumu emdr ile aştım. Sebebinin seneler öncesine dayandığını anladık. takıntılarım bir zincir gibi hepsine baglı iken özgürlüğüm benden daha özgür benden bağımsız dolaşıyor. bir saatlik konuşmada doktorların yazdığı ilaçlar olmadanda özgürlüğüme kavuşabilceğimi anladım.Gösterdiği ilgi ve sabır sonucunda kendimi daha iyi hissediyorum. yaşam basit bir yolmuş aslında bizler bu yola engeller koyup hep kendimizi oyalamışız. iyi ki tanıştım iyi ki konuştum iyi ki geldim diyeceğiniz bir uzman. İlayda hanımı kaygı ve takıntılarınız olarak görün ve gelin yüzleşin herkese tavsiye ediyorum….

 

Gizem E.

Merhabalar, tam umutsuzluğa düşmüşken ilayda Hanım la tanıştık… İlk randevularımızdan sonra umut doğmaya daha sonrakilerinde ise güneş parlamaya başladı hayatımızda. 11 yaşındaki oğlumla aramızda iletişim kopukluğu vardı ve okuldan sürekli şikayet geliyordu. İlayda Hanıma iş arkadaşımın tavsiyesi üzerine gittik. Daha öncelerden de başka bir kaç yere gitmişliğimiz vardı ama…ilayda Hanımı tanıdıktan sonra boşa kürek çektimizi anladım. Tavsiyeleriyle, gösterdiği yollarla, sıcak karşılamalarıyla biz danışmaya değil dostlarımızı ziyarete gitmiş gibi hissettik. Tedirginlikle gittik çıktığımızda ise bir sonraki randevumuz için gün saymaya başladık özellikle oğlum. Arkadaşlarım bile bizdeki olumlu değişimi fark etmeye başladılar. Onu tanıdığıma çok mutluyum. Acayip pozitif enerji saçıyor etrafına. Onun ile tanışıp negatif olma şansınız yok… Buradan kendim ve oğlum adına ne kadar teşekkür etsem azdır. İyi ki onun gibi insanlar var hayatımızda… Oğlum, ilayda hanımı çok seviyor terapiler onun sayesinde eğlence dolu dk. dönüşüyor. Teşekkürler güzel insanlar…..

Call Now Button0 (850) 840 87 87