ANTALYA PSİKOLOJİK DANIŞMAN

Antalya Psikolojik Danışman Desteği

Antalya Psikolojik Danışman Desteği. Çocuk, genç, yetişkin ve aile psikolojik danışmanlık hizmetleri konusunda, Optimum Psikoloji uzman kadrosundan destek alabilirsiniz.
Optimum Psikoloji olarak, Konya ve Aksaraydan sonra Antalya şubemizde de uzman kadromuzla yanınızdayız.
antalyapedagog #antalyapsikolojikdanışmamerkezi #antalyapsikolog #psikolojikdanisman

Feyza YILDIRIM
Psikolojik Danışman
Yetişkin, Çift ve Aile Bölümü

Psikolojik Danışman Feyza Yıldırım, Lisans eğitimini İstanbul Aydın Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde tamamladı. Yalnızca yetişkinler ve çiftlerle çalışmakta olan Feyza Yıldırım, çalışmalarına 2019 yılından beri, Optimum Psikoloji Antalya şubesinde devam etmektedir.

Almış Olduğu Eğitimler:

 • EMDR Eğitimi
 • İleri Düzey EMDR Eğitimi
 • Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi
 • Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi
 • Motivasyon Teknikleri Eğitimi
 • Konuşma Bozuklukları ve Konuşma Terapisi (2016

Yalnızca yetişkinler ve çiftlerle çalışan Psikolojik Danışman Feyza Yıldırım, tüm psikolojik sorunlar, ilişki evlilik sorunları ve cinsel sorunlarla yoğun olarak çalışmaktadır.

PSİKOLOJİK DANIŞMAN FEYZA YILDIRIM - DANIŞAN TAVSİYE VE YORUMLARI

Atakan K.

Ben öfke problemim ile ilgili Feyza Hanıma ulaştım. İyiki de ulaşmışım. Öncelikle beni sabırla ve samimi bir şekilde dinledikten sonra EMDR yapacağımıza karar verdik. Çok olumlu geri dönüşler hissettim. Feyza Hanım resmen beni değiştirdi. Şu an gayet iyiyim ve iyi bir psikolojik danışman arayanlar için kesinlikle Feyza Hanımla tanışmalarını öneririm.

 

T. Köroğlu

Gerek diğer çalışanlar gerek Feyza Hanım hepsi çok güler yüzlü bir şekilde beni ağırladılar. Gayet sıcakkanlı ve samimi bir ortamdı. Feyza Hanımla seanslara başladığımızda ise kendimi EMDR yaparken çok güvende hissetmemi sağladı çünkü başta korkularım vardı. Genç ve daha uzun yıllar bu mesleği başarıyla hakkıyla yerine getireceğine eminim. Böyle devam etmesini dilerim.

 

Melik Ç.

Bir doktor olarak daha önce de terapiye gittim ancak en büyük sıkıntım benim de bir insan olduğumun, hayata dair sıkıntılarımın olabileceğinin unutulması oldu. Feyza hanımla terapiye başladım. Hayatımın sanırım dönüm noktalarından biri oldu. Kendisine ilk gittiğimde çok yoğun anksiyete yaşadığım dönemdi. Emdr ile birlikte çok güzel yol kat ettik ve daha edeceğiz.

 

İ. E.

Kendi hayal dünyamda yaşayan biriydim. İnsanlarla pek uyum sağlayamazdım. Kapanıp kendi dünyama yaşardım. Kız arkadaşım olmadı bu yüzden. Korkularım vardı sonra bu konuda yardım almam gerektiğini düşündüm nette bakınırken Feyza Yıldırım ismini gördüm. Temasa girip yardım almaya başladım şimdilerde çok iyiyim sayesinde dünyayı yeni yeni yaşamaya başladım artık daha rahat ve mutluyum. İnsanlardan bunca zaman kaçırdığım fırsatları düşündükçe keşke daha önce yardım alsaydım diyorum. Aldığım destek ve tavsiyeler çok güzeldi ve önemliydi. Şimdi meyvelerini topluyorum ve kesinlikle sorunu olup da paylaşamayan herkese sesleniyorum yardım alsınlar ve kendi psikoloğumu tavsiye etmek istiyorum. Teşekkürler her şey için yardımlarınız destekleriniz için.

 

Ö. Konuk

Feyza Hanımla yolum, yaşadığım ayrılık sonrasında yaşadığım duygular ile baş edememem neticesinde kesişti. 5 yıllık ilişkim sonrasında kendimi çok yorgun öfkeli, değersiz ve ümitsiz hissediyordum. Kendime dair umutlarım azalmış, bir çıkmaza girmiştim. Bana emdr tedavisi uyguladı. Kendim ve hayatımla ilgili düşüncelerim çok hızlı bir şekilde değişti, kendimdeki değişim beni bile çok şaşırmıştı. Üstelik şuan, ayrıldığım kişiyle ayrıldığıma üzülmek yerine kurtulduğuma seviniyorum ve onu gözümde ne kadar büyüttüğümü görebiliyorum. İnsanlara karşı en önemlisi kendime karşı çok daha pozitifim. Hayatımda yeni amaçlar edindim ve sevdiklerime, işime daha fazla bağlandım. Bütün bunları Feyza Hanım’ın profesyonelliği ve benim bu değişimi çok istemem sayesinde başardık. Emeği, sabrı yargılamadan kabul ettiği için kendisine çok teşekkür ediyorum. İyi ki daha fazla yıpranmadan ulaştım. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

 

Buse S.

Panik atak hastasıyım ve yıllardır tedavi gördüm hayatımdaki tüm güzelliklerden vazgeçtiğim aklımı yitirdiğimi yaşamamın bir anlamı olmadığına inanmıştım adeta .. Taki Feyza hanımla tanışana ve Emdr ye başlayıncaya kadar kendisiyle terapilere başladığımız andan itibaren canı yakın samimi kişiliği önce güven verdi bana inanmayı ve iyi olmayı istedim … Bunun bir hastalık olduğuna aşılabilir olduğuna inandım ve 3. seansta hayatımı geri sayarak yeniden yaşamaya başladım.. Feyza Hanım benim için güven hayatta edinilebilinicek en iyi dost oldu doktorluk tan önce… Kendisine burdan sonsuz teşekkür ediyorum iyiki sizi tanıdım benim için psikolog olmaktan ziyade edinilebilinicek en iyi dostsunuz … Evet şimdi burda bunları yazarken size canı gönülden Feyza hocamı tavsiye ediyorum.

 

M. Yılmaz

Merhaba Feyza hanımla annem aracılığı ile tanıştım iyi ki de tanışmışım. Benim ailemle aramda birtakım problemlerim vardı, sürekli tartışıyorduk ilişkilerimiz hep kötüye gidiyordu. Artık hiç eve gelmek istemiyordum, daha sonra annem beni bir gün Feyza hanıma götürdü. Önce çok karşı çıktım istemedim. Sorunun bende değil onlarda olduğunu düşünüyordum. Sürekli onlara siz gidin psikoloğa diyordum. Daha sonra güç bela gittim seanslara başladık, daha ilk seansta ona çok ısındım. Sanki uzun süredir tanıdığım bir arkadaşımla konuşuyor gibi rahattım. Sonra yavaş yavaş sorunlarımı irdelemeye başladık. Okulda bazı sorunlarım vardı, açıkçası ona güvenip güvenemeyeceğimden önceleri çok emin değildim. Fakat daha sonra gördüm ki ona gözüm kapalı güvenebilirmişim. Arkadaşlarımla olan sorunlarımı tek tek yoluna koymaya başladık, Feyza hanım çok farklı açılardan bakarak bana sorunlarımın çözüm gücümün kendi elimde olduğunu gösterdi. Şimdi kendimi çok güçlü hissediyorum.

 

İ. Çolak

Merhaba Feyza hanımla yeni başladık seanslara. Korkularım ve endişelerim çok fazlaydı. Kendimi hiç güvende hissetmiyordum, Feyza hanim emdr tedavisi yapacağını söyledi ve emdr seansları yapıyoruz. Sanki yavaş yavaş kendimi daha güvende hissetmeye başladım, araba kullanmak benim için çok zordu ama artık yavaş yavaş trafiğe çıkmaya başladım. Asansör korkum da bir hayli azaldı. Ayrıca onun güven veren durusu da bana çok iyi geldi. Buradan Feyza hanıma teşekkür ediyor ve tavsiye ediyorum.

 

İ. Emeç

Öncelikle yorumumu okuyan tüm herkese merhabalar.. Benim sıkıntılarım geçmişe dönüktü Feyza Hanımla tanışmadan önce içime kapalı , bireysel ve fazlasıyla asosyal birisiydim. Ta kii Feyza Hanımı üniversiteden bi arkadaş önerene kadar. Kendisinden destek aldıktan sonra geçmişimi bir sineye çektim. Feyza Hanımın en güzel yanı ise gelecekte sizin için açılacak kapıların anahtarlarını bulmak için size asla vazgeçmeme duygusunu enjekte etmesi.. Feyza Hanım size o kadar minnettarım ki.. Şu an hiçbir problemim kalmamasına rağmen mutlaka en kısa zamanda ziyaretinize geleceğim..

 

S. Kılıç

Feyza Hanım beni bu kurtardığınız illet için size ne kadar teşekkür etsem buraya satırlarca yazı yazsam az olacak biliyorum. Beni belki hatırlarsınız belki hatırlamazsınız bilmiyorum. Sinir kontrolü olmayan birisiydim. Hayatta en sevmediğim şeylerden birisi kaybetmekti. Bi oyunda yenildiğim zaman sinir krizi geçirip etrafıma arkadaşlarıma dostlarıma zarar veren biriydim. Feyza Hanımın bana uyguladığı emdr seanslar sonrası kendimde ki değişikliği ben ve çevremdeki herkes fark etti. Feyza Hanım benim o illet duyguyla nasıl mücadele edeceğimi öğretti. Bi nevi kendi içimde o duyguyla savaşıyorum. Eskiden yenemiyordum ama şuan Feyza Hanım içimdeki 2. Bir ses oldu. Teşekkür ederim gösterdiğiniz Güleryüz için. Belki başka birine gitseydim beni umutsuz vaka olarak görecekti. Ama siz elimden tutup bu yolda bana destek oldunuz. Diyecek söz bulamıyorum. Allah sizden razı olsun.

 

M. Ç.

Eskiden kendime o kadar özgüvensiz birisiydim ki kimsenin beni görmediğini kimsenin beni sevmediğini düşünürdüm. Belki de o yüzdendir hayatım boyunca bi kız arkadaşım, uzunca bir arkadaşlığım olmaması. Ben açıkça söylüyorum eskiden kesinlikle inanmazdım bir psikoloğun hayat değiştirebileceğine para avcısı olarak görüyordum. Feyza Hanım siz nasıl bi harika insansınız. Şu bilgiyi de vermek isterim ki şuan hayatımda uzun bi zamandan sonra bi flörtüm var. Ve nasip olursa dünya evine bile girmeyi düşünüyoruz. Her şey için teşekkür ederim.

 

Yiğit Y.

Hayatımda devamlı hız seven birisiydim. Kimsenin ne düşündüğü umurumda olmazdı. Belki bu yorumu okuyanlar kızacak ama başkasının can sağlığını bile düşünmezdim. Hepsi bi akşam trafik kazası geçirene kadar. O kadar ağır bi travma yaşadım ki hayatta en sevdiğim şeyleri korkularımdan dolayı bırakmak zorunda kaldım. Ne birinin arabasına binebiliyordum, ne de kendim sürebiliyordum. Bindiğim zaman ise Yaşadığım gece film şeridi gibi gözümde canlanıyordu. Uzun bir süre böyle gitti. Sonra destek görmek için araştırma yaptım. Bi tedavi görmem gerektiğini ben ve ailem biliyordu. Feyza Hanımla bağlantılara geçtikten sonra emdr terapisi görmem gerektiğini söyledi. Kabul ettim ve seansların sonucunu merak etmeye başladım. Ve şuan hızdan ve umursamamazlıktan uzak bir şekilde eski hayatıma bazı şeyleri bırakarak döndüm.

 

Esra Y.

12 yaşımdan beridir karanlıktan ve kapalı alanda kalmaktan korkuyordum. Bir süre sonra bunun yersiz bir korku olduğu ama nasıl yenmem gerektiğini bilmiyordum. İnternette uzunca bir süre gezdikten sonra bunun tedavisinin bir psikolog yardımıyla olacağını gördüm. Gezinirken Feyza Hanıma Denk Geldim. Ve irtibatlar sonucu emdr terapisinin bana sağlıklı geleceğini söyledi. Terapiyi aldıktan sonra korkularımı tamamiyle yendim. Teşekkürler.

 

S. Ata

Hayatım boyunca hep otoriter bir aile de büyüdüm. Şunu da söylemek isterim ki, Hayatımdaki almam gereken kararlarını çoğunu ben değil aile baskıyla almış olduğumu bunu bana Feyza Hanım Fark Ettirdi. Belki de ondandır Şuan hayatımı değiştirecek bir sınavda başarısızlık korkusu. Önümde hayatımı, yaşantımı ve belkide tarzımı değiştirecek bir sınavla karşı karşıyayım. Yeterli olduğumu düşündüğüm halde içimde ki korkuyu endişeyi ve kaygıyı silemiyordum. Ve bunun için acil bir terapi görmem gerektiğini fark ettim. Ve Feyza Hanım bana emdr terapisi ile destekleri sonrası bu sınav korkusunu yendim.

 

S. Saltık

Feyza Hanım ile hayatımda her şeyin ters gittiğini düşündüğüm bir dönemde tanıştım. Kendime olan güvensizliğim özel yaşamımda tüm ilişkilerimi ve is yaşamımı çok olumsuz etkiliyordu. Yaptığım her şeyin hatalı ya da yanlış olduğunu düşünüyordum ve atacağım her adımda onaylanma ihtiyacı duyuyordum. Henüz çok kısa bir sure olmuş olmasına rağmen güvensizliğime sebep olan konuları çözümledik ve is yaşamımda da çok farklı ve istediğim şekilde bir duruşa sahip oldum. Artık paniğe kapılmadan kendimle ilgili kararları alabiliyorum ve kendimi öncesine göre çok daha iyi hissediyorum. Seanslara devam ediyoruz. Seanslar sayesinde artık her şeyi çözümleyebileceğimi ve istediğim gibi bir insan olabileceğimi biliyorum. Her şey için teşekkürler.

 

S.S.

Günümüz sorunlu dünyasında psikolojik yardım almanın ne kadar önemli olduğunu uzmanımızın bu süreçte ne kadar önemli bir konumda olduğunu belirtmek isterim. Samimi, güler yüzlü olduğu kadar sorunlara bir o kadar profesyonel yaklaşan psikolojik danışmanıma teşekkür ederim. Yaşamış olduğum travmatik süreçten Emdr sayesinde çıkmama desteği çoktur. Kendisine meslek hayatında başarılar diliyorum.

 

Ceyda Y.

Benim için yeni bir başlangıçtı Feyza Hanım’la tanışmak. Her seansta kendimi aynaya bakar gibi hissettim. Kendimi anlamama ve tanımama yardımcı oldu. Psikolojik danışman kavramını bir ihtiyaç olarak düşünmeye başladım. Terapiye başladıktan sonra kendimle yüzleşerek doğru ve yanlışlarımın ne kadar fazla olduğunu fark ettim. Feyza Hanım sayesinde bunları dengeledim ve kendimi çok daha iyi hissetmeye başladım. Her seans bana ayrı şeyler kattı. Bana olan katkıları için kendisine çok teşekkür ediyorum ve herkese Feyza hanımı tavsiye ediyorum.

 

G. Bolat

Feyza Hanım’a arkadaşımın tavsiyesi üzerine gitmiştim. Uçak korkum vardı. Her uçağa binişimde endişe krizleri geçiriyor veya ağlıyordum. Kullandığı yöntem beni epey etkiledi. Emdr seansları sadece uçak korkumu yenmekle kalmadı, genel olarak tüm endişelerimle bir hesaplaşma içerisine girmemi sağladı. Şimdi uçağa binebiliyorum. Uzun uçuşları bile kolaylıkla yapabiliyorum. Zaman zaman eski endişelerin geldiğini seziyorum, ama korkularımı dizginleyebilmek adına bana öğrettiği pek çok yöntem var ve işe yarıyorlar, inanılmaz. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

 

T. Ülkü

Herkese merhabalar. Öncelikle Feyza hanımdan önce çok çeşitli ve sayısal olarak birçok yerde şansımı denediğimi ama başarılı olamadığımı belirtmek isterim. Feyza Hanım değişen sosyal yapı ve insanları çok iyi analiz edebilen birisidir. Aklınıza gelebilecek her türlü probleminizi samimiyeti, bilgisi ve ilmi ile size zorluklarınızı yenebileceğiniz araç ve gereçleri verir. Sizin yapmanız gereken ise yaşadığınız problemlere karşı kendinize dürüst olmanız ve hayatınıza dair ilk ve en büyük adımınızı atmanız olacaktır. Kendinizi tanıma yolculuğunuzda profesyonel desteğinizi güven ile Feyza hanımdan alabilirsiniz. Teşekkürlerim ile.

 

F. Özçelik

Feyza hanım ile tanışmam bu sitede yazan olumlu geribildirimler aracılığıyla oldu diyebilirim. Bir de bir türlü içinden çıkamayacağımı düşündüğüm sorunlar sayesinde. Sorunlarımla tek başıma uğraşmaktan bunaldığımda kendisine başvurdum. Sorunlarımı aşmamda profesyonel yaklaşımı, ilgisi, güler yüzüyle çok büyük desteği oldu. Hayatı farklı açılardan da görebilmem için yol gösterici oldu. İlk zamanlar daha sık olan seanslarımız sorunlarımla baş edebilmeyi öğrendikçe azaldı. Sorunlar hayatımızda hep var ama artık onlarla nasıl baş edebileceğimi biliyorum.. Kendisine teşekkürlerimle.

 

M. Ö.

Feyza Hanım’a yaşadığım çok kötü bir olaydan sonra bir arkadaşımın tavsiyesi ile gittim. Yaşadığım olayın etkisini üzerimden atamıyordum. İşimi ve etrafımdaki herkesi ihmal ediyor, kendimi çok kötü hissediyordum. Feyza Hanım daha ilk seanstan beni çok etkilemişti. Sorunumu çok güzel analiz etti. Ailemde bunu destekliyor. Benim iyi olduğumu gördükleri için onlarda Feyza Hanım’ı çok seviyorlar. İnsan emdr terapisinin gerçekten bu kadar etkili bir şey olduğunu ancak yaşadıktan sonra anlıyor. İnsanın kimseden görmediği sabrı ve ilgiyi psikoloğundan görmesi çok güzel. Kendisine başarılarının devamını diliyor. Danışanı olarak da teşekkürlerimi sunuyorum.

 

K. Kahraman

Feyza Yıldırım ile çift terapisi üzerine çalıştık. Eşimle birbirimizi çok severek evlenmemize rağmen aynı evde yaşamada o kadar başarılı olamadık. Yaşadığımız sorunlar giderek arttı ve güzel her şeyin üzerini örttü. İlk kez böyle bir uzman desteği aldım ve Feyza hanım çok doğru bir seçim olmuş. Çok kısa sürede doğru evlilik modelini, doğru eşler arası iletişim modelini, karşıdakini suçlamadan kendine odaklanarak soruna yaklaşmayı seanslarda sanki bir prova yapar gibi öğrendik. Feyza hanım ile birlikte Evliliğimin üzerindeki kara bulutlar dağıldı. Şimdi terapi öncesi dönemi karanlık çağ olarak adlandırıyorum ve artık o sorunlar çok uzak. Benim gibi bu sorunları yaşayan herkese sakın geç kalmayın en güzel dönemlerinizi harcamadan ümitsizliğe Feyza Yıldırım ile görüşün çünkü o yeni yol rehberiniz olacaktır derim.

 

İ.Y.

Feyza Hanım’a tavsiye üzerine gittim. Hiç geçmeyen ağrılarım ve zaman zaman da gelen bayılma nöbetlerim vardı. Yıllarca bütün doktorları gezdim ve en sonunda bana psikolojik teşhisini koydular, psikiyatrlara gittim, ilaç kullandım, ama ne zaman yoğun strese girsem ya ağrılarım başlıyor ya da bayılma nöbeti geçiriyordum. Daha sonra Feyza Hanım’dan terapi alan bir arkadaşım bana onu tavsiye etti, açıkçası gittiğimde umutsuzdum da. İlk görüşmemiz çok olumlu geçti, bana daha önce hiçbir doktorun söylemediği şeyleri söyledi, ilginç bağlantılar fark ettirdi. Söyledikleri çok doğruydu, beni daha ilk görmede bu kadar şeyi anlamış olması beni şaşırtmıştı. Daha sonra terapiyi nasıl yürüteceğimizi anlattı. Bana EMDR diye bir teknikten bahsetti, bu konuda okumamı ve araştırmamı da istedi. Daha sonraki seanslarda EMDR yapmaya başladı ve ben günden güne rahatlamaya başladım. Önceden azıcık strese girsem oluşan ağrılar ve bayılma nöbetleri artık olmamaya başladı. Feyza Hanım’ı artık bütün tanıdıklarıma tavsiye ediyorum. Buradan da tanımadığım insanlara tavsiye etmek beni çok mutlu ediyor, ümidinizi hiçbir zaman kesmeyin, her zaman bir çözüm vardır.

 

S. Y.

Feyza hanıma yaşadığım panik atak ve kaygı sorunları yüzünden gittim. Artık problem benim için çok ciddi boyutlara gelmişti, vapura binemiyor, metroda seyahat edemiyor, kapalı yerlerden geçerken ciddi problemler yaşıyordum. Evde yalnız kalmak benim için çok önemli bir problem haline gelmişti, bu durumları yaşarken bu sitede Feyza hanımı buldum ve ona gitmeye karar verdim. Kendisi oldukça sıcakkanlı ve güleryüzlü davrandı, en büyük korkularımdan biri ticari olarak düşünen birine gidecek olma korkusu idi. Fakat Feyza hanım kesinlikle çok güvenilir geldi, önceliği bana yardım etmek oldu, bunu çok net bir şekilde hissettirdi. Seanslar dışında ona ulaşabiliyor olmak ise beni çok rahat hissettirdi. Bana EMDR Tekniği uyguladı, adeta mucizevi bir yöntem, nasıl oldu anlamadım, ama korkularım bir bir azaldı. Şu an hayatım çok farklı durumda, artık metro ve vapura rahatlıkla binebiliyorum. Yaptığı tedavi yöntemi ile bu korkularımın altında aslında başka korkular olduğu ortaya çıktı. Seanslar bazen çok yorucu geçiyordu, ama sonunda her şeye değdi. Artık evde yalnız da kalabiliyorum. Başkalarına umut olması için, buradan Feyza hanımı psikolojik problemler yaşayan herkese içtenlikle tavsiye ediyorum.

 

A. C.

Feyza hanıma çaresiz olduğum kendimin ne yapmak ne istediğini bilmediğim bir an kendisinden destek almaya gittim ve o kadar sıcak o kadar samimi davrandı ki sanki kendisini yıllardır tanıyormuşum gibi hissettim. Bir psikolojik danışman değil arkadaşımdı sırdaşımdı ve şuan onun sayesinde hayatıma müdahale eden ve zarar veren insanlardan uzakta mutlu huzurlu bir yuva kurmak yeni hayata başlamak için adım attım. Hiçbir kimseye anlatamadığım sıkıntılarımı sorunlarımı kendisine çekinmeden utanmadan açık açık anlattım bana çok güven verdi kendisinin sayesinde başkaları için yaşamamak gerektiğini öğrendim çok teşekkür ediyorum.

Psikolojik Danışman Feyza YILDIRIM Hakkında
Yazılmış Tüm Danışan Yorumlarını Okumak İçin
Aşağıdaki Sayfayı Ziyaret Edebilirsiniz.

Psikolojik Danışman Feyza YILDIRIM – Danışan Tavsiye ve Yorumları 

psikolog - pedagog

Nur Deniz YÜKSEL
Psikolog – EMDR Dnş.
Çocuk, Ergen ve Aile Bölümü

Kayseri Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Psikoloji Bölümünde %100 burslu olarak eğitimini tamamlayan Psikolog Nur Deniz Yüksel, lisans eğitimi sürecinde pek çok farklı kurumda ruh sağlığı ve cinsel terapi alanlarında staj yapmıştır. Lisans eğitimi sırasında ilgi alanları doğrultusunda eğitimler almıştır ve bu alanlarda yetkin olabilmek adına çalışmalar yapmıştır. Lisans eğitiminde danışman hocalar eşliğinde çeşitli araştırmalarda saha çalışmalarına katılmıştır. Saha çalışmalarına halen devam etmekte olan Nur Deniz Yüksel 2019 yılından beri Optimum Psikoloji Antalya şubesi bünyesinde danışmanlık hizmeti vermektedir.

 

Almış Olduğu Eğitimler:

 • EMDR Eğitimi
 • İleri Düzey EMDR Eğitimi
 • Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi
 • Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi
 • Seksofonksiyonel Cinsel Terapi
 • Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi
 • Seksofonksiyonel Teori
 • Çocuk/Ergen ve Yetişkin Değerlendirmede Objektif-Projektif Testler

PSİKOLOG NUR DENİZ YÜKSEL - DANIŞAN TAVSİYE VE YORUMLARI

Beyza D.

 Merhaba, ben Deniz hanıma buradaki yorumlar aracılığıyla geldim. Eşimle üç yıldır evliyiz, ancak üç yıldır benim vajinismus olmam nedeniyle bir ilişki yaşayamıyorduk. Başlarda bunun kendiliğinden geçeceğini düşündük. İlişkimiz ilerledikçe gerginliğimin azalacağını ve uygun bir cinsel hayatımızın olabileceğini düşünüyordum. Ancak zaman geçtikçe daha da zorlanmaya başladık. Evliliğimiz bana göre bir çıkmaza girmişti. İş yerindeki arkadaşlarımla bu durumu paylaşınca verdikleri tepki üzerine kendimi daha kötü hissetmeye başladım ve eşimle konuşmamız üzerine bir destek almaya karar verdik. Daha sonra Deniz hanımla tanışmış olduk. Seanslar sırasında eşim de ben de birçok şeyi fark ettik ve Deniz hanım bizi acele ettirmedi. Özellikle bu bana çok iyi geldi. Her şey yapabileceğim ölçü ve derecedeydi. Eşimle olan ilişkim ve iletişimim gün geçtikçe daha iyi hale geldi ve yaşadığımız sorunları ayıp, günah olmadan ya da böyle düşünmeden, hissetmeden konuşabiliyor olmamız bile benim için çok kıymetliydi. Bugün oturup bunları sizlerle paylaşma nedenim Deniz hanım benim ve eşimin hayatında sanki yepyeni bir pencere açtı. Tüm samimiyetimle çok memnun kaldığımı belirtmek isterim. Kendisine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

Alper Y.

Nur Deniz hocama uyku bozukluğu ve depresyon şikayeti ile gittim. Daha öncede aynı şikayetler ile birkaç doktora gitmiştim ancak dinlemeden direk ilaç tedavisi önermeleri bende güvensizlik uyandırmıştı. Kendisini internet vasıtası ile bulup görüşmeye karar verdim. Görüşmeler süresinde ayrıntılı sabırla dinledi. Dinlemesi depresyon ve uyku bozukluğu hakkındaki bilgileri sadece ilaçla değil alternatif yaklaşımları ve psikoterapi ile çok şükür 1 ayda toparladım. Kendisine çok teşekkür ediyorum.

 

Fatma Ü.

Deniz Hanım’dan evlilik terapisi noktasında destek aldık. Eşim ilk etapta terapi noktasında isteksizdi ama Deniz Hanım’ın yaklaşımı onu rahatlatınca istekle gitmeye başladı. Eşimle çok severek evlendik ama evliliğimizde bir takım sorunlar yaşadık. Bu sorunlar tartışmamız, ortak noktada buluşamamaya başlamamız ve eşimin ailesinden kaynaklıydı. Deniz Hanım’la birlikte bir takım çalışmalarda bulunarak sorunlarımızı etkili bir biçimde çözdük. Çok güleryüzlü, samimi ve işinde çok başarılı biri. İnsana güven veriyor ve rahatça paylaşabiliyorsunuz. Kesinlikle tavsiye ederim. Eşimle paylaşamadığım birçok sorunu orada daha rahat bir biçimde dile getirebildim. Eşim orada beni dinledi ve sorunlar çözülmeye başladı. Kendisine çok teşekkür ederim. Evliliğimin düzene girmesinde emeği büyük.

 

Selim B.

Eşimle yaşadığımız bir problemden dolayı yaşadığım cinsel isteksizlik sonucu eşimle birlikte Deniz Hanım’dan destek aldık. Kendisini internet üzerinden yaptığımız araştırmalar sonucunda bulduk. Özellikle cinsellik gibi çok özel bir konuyu 3. kişiyle paylaşma fikri bile zor geliyordu. Bu konuda boş yere endişe ettiğimi kendisi ile tanıştıktan sonra anladım. Profesyonel ve soğukkanlı duruşuyla Deniz Hanım’dan verim alacağınızı düşünüyorum. İşini çok severek ve ciddiye alarak yaptığını ilk görüşmenizde anlıyorsunuz. Bu tarz sorunları olup da bu yazıyı okuyanlara Deniz Hanım ile en azından bir kez görüşerek kendilerine ve eşlerine bir şans vermelerini öneririm. Biz eşimle sorunlarımızı halletmek istiyorduk. Kendisinin de vermiş olduğu yoğun destek ile hallettik. Neredeyse boşanmanın eşiğindeyken eskisi gibi mutlu olabilmek çok güzel. Teşekkürler 🙂

 

Büşra G.

Deniz hoca sağolsun detaylı olarak beni dinledikten sonra EMDR uygulaması yaptı. Bunun sonucunda çok memnun kaldım. Çok zor bir süreçti, çok ağlayan biriydim. Ağlama nöbetlerim son buldu. Kendimi çok yalnız hissetmemden dolayı en çok bu konu üzerinde durduk. Daha iyi hissetmemi sağladı, insanlara karşı da daha farklı davranmaya başladım. O çekingen, kendini yalnız hisseden karakter gitti, daha kendinden emin bir karaktere büründüm. Kendine güvenen birisi oldum. Kendisinin rahat yüz ifadesiyle sizi konuştururken siz de rahatlıyorsunuz. Sizi sonuna kadar dinliyor. Rahatlatma konusunda inanılmaz başarılı. Ona ağlaya ağlaya gitmiştim, ilk seansta herhangi bir uygulama olmadan bile gayet rahatlamış bir şekilde çıktım. Kendimi suçlamamdan vazgeçmeme sebep oldu. Sonrasında da EMDR’ den çok başka bir sonuç aldım. Kendisinden çok çok memnunum. İhtiyacı olan herkesin de başvurmalarını isterim.

 

Elif D.

1,5 yıl vajinismusu çekenlerden biriyim. Yaşadıklarım tarif bile edilemezdi. Ancak yaşayan biliyor vajinismusun ne denli insanı yıprattığını. Kendimi her şeyden soyutlamıştım evden dışarı çıkmak istemiyordum. Gitgide de kilo aldım bunu bile kafama takmıyordum. Dışarı çıktığımda ise bebeği olan birini gördüğümde bende bir anormallik var herkes normal ben hastayım güçsüz biriyim gibi düşünüyordum. İyice içime kapanmıştım, tamamen kendime olan güvenimi kaybetmiştim. Daha öncesinde 4 ayrı yere başvurdum. Ama hepsi de hüsranla sonuçlandı. İnternetten tedavi araştırmaya karar verdim ve Deniz Hanım’ı buldum. Kendisi ile telefonla konuştuk. Son derece umutsuz olmama rağmen bir kez daha denemeye karar verdik. Kendisine çok teşekkür ediyorum ve herkese de tavsiye ediyorum. Allah herkesi doğru insanlar ile karşılaştırsın.

 

Aysel C.

4 sene önce geçirdiğim vajinal mantar rahatsızlığından sonra cinsel hayatımızda sorunlar ortaya çıktı. Yıllarca bir çözüm aradım. Gittiğim kadın doğum doktorları herhangi bir sorun olmadığını söylüyordu. Ancak cinsel ilişki sırasında aşırı kaygılanıyordum ve vajinamda yoğun bir ağrı oluyordu. Bir kadın doğum doktorunun tavsiyesi üzerine cinsel terapist araştırmaya başlamıştım ve Deniz hanımı buldum. Seanslara eşimle birlikte katıldık. Birkaç seansta fark edilir değişimler oldu. Şu an hiçbir sorun yaşamıyoruz. Gönül rahatlığı ile kendisine başvurabilirsiniz.

 

Ali K.

İşim gereği yurtiçinde çok yolculuk yapmam gerekiyordu ve uçak fobim vardı. Son 2 senedir seyahat etmekten yorulmuştum ve artık bunun üzerine gitmem gerektiğini düşünmeye başlamıştım. Deniz hocaya giden bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine kendisiyle görüştüm. Birkaç seans EMDR uygulaması yaptık ve süreç kendiliğinden hızlı bir şekilde ilerledi. Bu fobinin üstesinden gelmek bana büyük kolaylık sağladı. Artık daha az yorgunum. Teşekkürler hocam.

Yusuf Ö.

Eşimle yaşadığım sorunlar için başvuruda bulundum. Eşim gelmek istemediği için ilk seanslarımı kendim gittim ve bana iyi geldiğini görünce eşim de gelmek istedi. Yaklaşık 6 ay görüştük kendisiyle ve her gittiğimiz seanstan yeni bir şey öğrenerek çıktık o kapıdan. Ben eşimi, eşim beni anlamaya başladı. Kendisinin ilgisinden, samimiyetinden, profesyonelliğinden ve en önemlisi doğru analizlerinden dolayı çok teşekkür ederim. Hayatında destek alma ihtiyacı yaşayan herkesin kendisiyle tanışmasını isterim.

 

Şeyma M.

Üniversitenin başlarında başlayan panik ataklarım için 3-4 yıl psikiyatriste gitmiştim. Mezun olduktan sonra işsiz kaldım ve bu dönem benim için daha da zorlayıcı olmaya başlamıştı. Bir yerden sonra ilaçlar da fayda etmedi ve psikoloğa gitmeye karar verdim. İnternette araştırma yapınca Deniz hanımı buldum. Çok iyi bir dinleyici ve güven verici bir insan. onun sayesinde panik atağı yendim. Artık çok daha iyiyim.

 

 

Aslı T.

7 ay önce yeme bozukluğu tanısı aldım. Yeme bozukluğum düğün hazırlığı yaparken başlamıştı. Aşırı şekilde yemek yiyip sonrasında büyük bir vicdan azabı çektiğim için kendimi kusturuyordum. Bir süre sonra yediğim şeyleri midem kabul etmemeye başladı ve her yemekten sonra kusuyordum. Eşim bunu fark eder etmez terapist aramaya başlamış. Durumun ciddiyetini Deniz hocanın yanına gidince fark ettim. Şimdi çok daha iyiyim. Teşekkürler.

 

Kadir K.

Deniz Hanıma bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine gittim. 1 yıldır erken boşalma sorunu yaşıyordum. İlk başlarda bu sorunu kabullenemedim ama karımla olan ilişkimi etkileyince bir terapiste gitmenin iyi olacağını düşündüm. Seanslarımız hala devam ediyor ama şimdiden yararını görmeye başladık. Teşekkürler hocam.

 

Rabia A.

Eşim cinsel sorun yaşamaya başladığında terapiste gitmeyi reddetmişti. Deniz hanımdan önce de birkaç seans başka bir terapiste gitmiştik ama faydasını göremedik. Deniz Hanım ile 5 seans yaptık ve şimdiden faydasını görmeye başladık. Sadece cinsel sorunlarla ilgilenmiyor aynı zamanda çift hayatını da düzenliyor.

 

Esra P.

 

Eşimle cinsellik yaşamak istemiyordum. Sanki bu isteksizlik sadece cinsel hayatımı değil bütün hayatımı etkilemişti. İnternette biraz araştırma yaptım ve Deniz hanımı buldum. İyi ki de bulmuşum. Çok güven verici ve rahatlatıcı bir insan. Kendisinin ve eşimin desteğiyle bu sorunu aşabildim. Teşekkürler Deniz Hanım.

 

Gamze U.

Nur Deniz hocaya internetten araştırmalarımız sonucu ulaştık. Kendisine öncelikle telefonda görüşüp sorunlarımızı anlattık. Terapiye gelinceye kadar önyargılarımız vardı çünkü Deniz hocadan önce farklı terapistlerden terapi alıp hayal kırıklığı ile sonlandırmıştık. Kendisine çift terapisi için başvurduğumuzda evliliğimizin temelini adeta yeniden oluşturduğumuzu fark ettik. Sorunlarımızı yavaş yavaş ve özümseyerek çözmemizi sağladı. Eşimle birbirimizi daha iyi anlamayı dinlemeyi ve keşfetmemizi sağladı. Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır.

 

Nuran T.

Deniz hanıma gittiğim dönemde günde 3 defa evi temizliyordum ve artık bu durum beni çok rahatsız etmeye başlamıştı. Yorgun, bitkin ve mutsuzdum. Daha öncesinde psikiyatriste gitmiştim ve verdiği ilaçlar beni pek rahatlatmasa da kullanıyordum. Ancak doğum yaptıktan sonra ilaç kullanmak istememiştim. Deniz hanımı bulduktan sonra depresyonun eşiğinden döndüm diyebilirim. Yaşadığım hayatın tadına vardım, artık çocuğuma vakit ayırabiliyorum. Her şey için teşekkürler.

 

Sema L.

Lise yıllarımda başlayan sosyal fobimin üniversitede daha da artacağını bilmiyordum. Sunumlarım sırasında yaşadığım kalp çarpıntılarından, nefes darlığından, ses ve el titremesinden nefret etmeye başlamıştım. Deniz hanımdan sonra artık daha özgüvenli bir şekilde insan içine çıkıyorum. Her şey için teşekkürler hocam.

 

Arif K.

Deniz Hanım’ı internetten buldum. Cinsel hayatım bitme noktasına gelmişti. Artık yokluğumu hisseder hale gelmiştim. İlk görüşmemizde sorunu düzeltebileceğimizi ama zaman alacağını söyledi. Ben çok ikna olmasam da bir süre denemeye karar verdim. Verdiğim en iyi karar olduğunu bir kaç seans sonra anladım ki sorunum sandığımdan çok daha kısa sürede çözüldü. Hayatımın en önemli çığır noktasıydı. Kendisiyle beni tanıştıran Rabbime şükürler olsun. Tüm güzellikler sizinle olsun hocam.

 

Zehra Ç.

Bu durumu ilk fark ettiğimde sorunun sadece bende olduğunu sanıyordum ve kendimi çok suçlu hissediyordum. Ama Deniz hanıma gitmeye başladıktan sonra cinsel isteksizliğe gayet normal ve çözülebilecek bir şey gözüyle bakmaya başladım. Deniz hanım evliliğimi kurtardı. Çok teşekkür ederim.

 

Ömer G.

8 ay önce ereksiyon sorunum başlamıştı. İnternette yaptığım araştırmalar sonucu ümitsiz bir şekilde kendisine başvurmuştum. Sağolsun çok anlayışlı yaklaştı ve terapi sürecinde rahat olmamı sağladı. Şimdi çok daha iyiyim. Allah razı olsun hocam.

 

Esra S.

Kendisinden çok memnun kaldım. Çok kabul edici bir yaklaşımı var. Danışanına da çok saygılı. Probleme yönelik birlikte çözüm bulmaya çabaladık. 1.5 aydır danışanıyım ve devam ediyoruz, kendim araştırarak gitmiştim kendisine. Güleryüzlü olması, sorunuma karşı saygısı ve yadırgamaması beni çok tatmin etti. Desteğini hissetmekten ve çözebilmem için güç vermesinden çok memnun kaldım. Süreç ne kadar sürer bilmiyorum ama yol katetmeye başladım ve kendisinden oldukça memnunum.

 

Zeynep A.

Üniversite mezunu olmamıza rağmen şu ana kadar vajinismus diye bir şey duymamıştık. Gerek web sitesindeki güven verici bilgiler, gerekse daha sonra Nur Deniz Hanım’la konuşarak aldığımız sıcak mesajlar sonucunda randevu alarak tedavilerimize başladık. Tedavilerde basit bir takım egzersizler veriliyor ve sizden uygulamanız bekleniyor. Aslında son derece basit ve kolay uygulamalar bunlar. En çok korktuğum şey ise canımın yanmasıydı. Korkumun ne kadar yersiz olduğunu tedaviye başladıktan sonra anladım. Birkaç seanstan sonra korkularınız ve kasılmalarınız tamamen azalıp kayboluyor. Şu anda eşimle mükemmel bir cinsel hayatımız var ve artık çocuk sahibi olmak istiyorum. Tüm yardımlarınız için çok ama çok teşekkür ederim.

Psikolog Nur Deniz YÜKSEL Hakkında
Yazılmış Tüm Danışan Yorumlarını Okumak İçin
Aşağıdaki Sayfayı Ziyaret Edebilirsiniz.

Psikolog Nur Deniz YÜKSEL – Danışan Tavsiye ve Yorumları 

İlayda BAYIR
Psikolog – Pedagog
Çocuk-Ergen Bölümü

%100 burslu olarak girdiği 5 yıllık eğitimi olan Yaşar Üniversitesi Psikoloji bölümünü 4 yılda bitiren İlayda Bayır, üniversite hayatı boyunca kişisel gelişim ve deneyim kazanmak adına birçok ülkeyi gezdi ve birçok eğitime katıldı.

İtalya’da üç ay boyunca çocuklarla mesleki çalışmalar yapan İlayda Bayır, psikoloji eğitimini İngilizce aldığı için bu dili iyi derecede konuşabilmekte ve yazabilmektedir

Almış Olduğu Eğitimler:

 • EMDR Eğitimi
 • Çocuklarla EMDR Eğitimi
 • Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi
 • Deneyimsel Oyun Terapisi Eğitimi
 • Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Eğitimi
 • Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi
 • Çocuk ve Ergenlerde Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi

Yalnızca çocuk – ergenlerle ve ailelerle çalışan Psikolog İlayda Bayır, tüm çocukluk ve ergenlik dönemi sorunlarıyla yoğun olarak çalışmaktadır.

PSİKOLOG İLAYDA BAYIR - DANIŞAN TAVSİYE VE YORUMLARI

Ilgın B.

İlayda hanımı internetten ilişki üzerine çalışan psikolog ararken buldum. Eşimle boşanma kararı aldıktan sonra 4 yaşındaki çocuğumuzun bundan olumsuz etkilenmemesi için danışma amaçlı gittik. İlk gittiğimizde samimi ve bizi yadırgamadan dinlemesi kendimizi daha rahat ifade etmemizi sağladı. Çocuğumuzla başlayan oyun terapileri sonucunda gördüğümüz olumlu gelişmeler, boşanma kararımızı yeniden gözden geçirme kararıyla biz de seanslar için geldik. Daha önce kendimiz hakkında gözden kaçırdığımız birçok detayı EMDR tekniği ile farketmemizi sağladı. 2 ay sonunda kavgalarımız belirgin biçimde azaldı. Tartışsak bile birbirimize saldırmadan daha yapıcı ve çözüm odaklı oluyorduk. Ayrıca daha iyi anne baba olma konusunda da bizi oldukça aydınlattı. Çocuğumuzu kurtarmakla kalmadık evliliğimde yeni başlangıçlar yaptık. Tüm yardımlarından dolayı ilayda hanıma ne kadar teşekkür etsek azdır. İlayda hanımı gönül rahatlığı ile ihtiyacı olan herkese tavsiye ederim.

 

Şafak Ö.

Kızım 7 yaşında içine kapanıklığından ve kaygılarından dolayı bir psikolog arayışına girdik. Eşime bir tanıdık tavsiye etmiş ilayda hanımı. 6-7 aydır düzenli olarak seans yapmaktayiz. Seanstan  çıktığında kızım çok rahatlamış hissediyor kendini. Gelişimi olumlu yönde artik. Eski kaygılarımiz kalmadı ilayda hanim sayesinde. Yardimlariniz ve desteginiz icin çok teşekkür ederim ilayda hanim. Baska sorunlarimiz oldugunda tereddüt etmeden gene ilayda hanıma götürürüm çocuğumu. Tecrübesi ile bize bir ışık oldu. Kızımın yüzünün güldüğünü görmek çok mutluluk verici. Tavsiye ederim.

 

Hasan V.

11 ve 15 yaşında iki çocuğum var ve onlarla hiç konuşamıyor iletişim kuramıyordum…eşimle ayrılalı 4 sene oldu..çocuklarım dikkat dağınıklığı ve şiddet sorunları yaşıyorlardı. uygulanan EMDR seanslarının sonunda aslında sorunun çocuklarımda değil başta ben olmak üzere annesinden kaynaklandığını çözdük… biz de seanslara başladık. İlayda hanım sayesinde önce kendimi değiştirdim. Seanslar sonunda çocuklarımda problem olarak endişelendiğim her şey yoluna girdi. Şimdi daha mutlu bir aile hayatım var.

 

Selen A.

üniversite sınavına gireceğim sene ailem çok baskı yaptı.İster istemez bu stresten uykusuzluk tırnak yeme ağlama nöbetleri geçiriyordum.tüm hayatımı bu sınava endekslemişken teyzemin tavsiyesiyle ilayda abla ile tanıştık.belki o anlar diyerek sohbete başladık seanslara emdr ile devam edeceğimizi söyledi günden güne bi danışan psikolog değil de abla kardeş olduk onla. sınavın hayatımın ne sonu ne başı olmadığını fark ettirdiğinden beri öyle bi verimli çalıştım ki şu an ben de psikoloji hedefliyorum. Kesinlikle tavsiye ederim

 

Gülcan Y.

İlayda hanım ile eşimle boşanma sürecinde iken tanıştık. Tavsiye üzerine gitmiştim. İlk seansta süreç hakkında detaylı bilgi vermesi ve bizi yargılamadan dinlemesi anlamaya çalışması hoşumuza gitti. Kendisi ile tanıştığımız ilk seanstan beri yanında hep rahat hissettik en özelimizi bile rahatça paylaşabildik. Samimiyeti, güler yüzü ve danışanlarına yaklaşım tarzı bizim çok çabuk ilerlememize yardımcı oldu. 4 seanslık bir görüşmeden sonra; eşimle tekrar olmasını istediğimiz ilişkimizi yakaladık. Kendimize ve ilişkimize ayna tuttuğu ve olası sorunlara nasıl yaklaşmamız gerektiği konusunda verdiği tavsiyeler için kendisine çok teşekkür ediyoruz. Her şey için çok teşekkürler. ilişkiyle alakalı problemleriniz varsa mutlaka görüşmenizi öneriyorum. çoğu problemin geçmişte yaşadıklarımızdan kaynaklandığını görmenizi sağlayan EMDR ile o problemlerin çözülmesi sağlanıyor. Seansların sonunda çok büyük bir fark görüyorsunuz gerçekten çok teşekkür ediyorum tekrardan.

 

Güler Ü.

31 yaşındayım. Beş yıllık evliliğimin bitme sürecinde ilayda hanımla tanıştım. Evlendiğimiz günden beri eşimle hiç bitmeyen ve azalmayan sıkıntılarımız oldu. Hatta düğün de başlayan ve sonrasında da devam eden efden püfden sıkıntılardan aslında işlerin düzelmiyeceğini hep tahmin ediyordum. Bu dönemde ilayda hanıma gelmemde ki asıl sebeb hep beni engelleyen pişman olma korkusu idi bu sebepden aslında defalarca ilişkide hiç sucum olmamasına rağmen hep özür dileyen ve karşı tarafı vazgeçirmeye çalışan hep ben oldum. şimdi boşandık ama yıllardır içimde dinmek bilmeyen ” pişman olacaksın , daha iyisini mi bulacaksın , sanki hayatın daha iyi mi olacak…” gibi sesler yüzünden çok kötü günler geçiriyordum. psikologa gelmeden önce ne işe yarayacak ki sana nasıl faydası olacak ki diye düşünüyordum daha ilk görüşmede ilayda hanım ne kadar doğru bir adreste olduğumu farkettirdi. Emdr tekniğini uygulayacağını söylediğinde sorgulamalarım artmıştı. Bu güne kadar tüm kararlarımı duygularımla almışım, özellikle vicdanım ve fedakar yanım hayatımı yönetmiş. Şimdi ilayda hanım ve emdr sayesinde duygularıma rağmen aklımla daha doğru kararlar almaya başladım. Bundan sonra ki hayatımda BEN olmamı hemde çocuğumu bekar bir anne olarak daha iyi büyütmemi sağlayacak. Benim için yeni bir dönem başladı. Eski ben ve yeni ben diye ikiye ayırdım. Yazgımı değiştirdim bunu yapmamı sağladığı için psikolog İlayda Bayır’a çok teşekkür ederim. Antalyadaysanız ilayda hanımla tanışmadan başka uzman aramayın. güler yüzü ile görüşme öncesi ve sonrası beni misafir eden Optimum ailesine de teşekkür ederim.

 

Fatma Ö.

Psikolog ilayda bayır ile haftanın 2 günü 5.5 yaşındaki çocuğumuz için çalışıyoruz. gerçekten güler yüzlü ve samimi bir psikolog. alanında uzman olduğu net duruşundan ve bizi en iyi ve doğru şekilde anlamaya çalışmasından belli olmuştu. ilk tanıştığımızda kızım ,inatçı, kalabalığa girmeyen, sınıfa girdiği zaman masanın altına saklanan, konuşması anlaşılmayan, yaşıtları ile oyun oynamayan bir çocuktu. hatta ablası ve kardeşi ile beraber oyun oynayamaz hep kavga ederdi. şimdiki hali ile kıyasladığımda o günlerde oldukça çaresiz ve umutsuz olduğumu söyleyebilirim. şimdi kızımın kelimeleri daha net ve konuşmasını insanlar anlatabiliyor. kendini ifade edebildiği için eski hırçınlığı da kalmadı. yaşıtları ile oyun kurabiliyor ve artık onunla ailecek alışveriş merkezlerine gidebiliyoruz. eskiden olsa bu mümkün değildi. ne kendisi kalabalık bir yere gider nede bizi gönderirdi. İlayda hanıma gerçekten çok teşekkür ediyoruz çünkü o olmasaydı biz bugün bu seviyede olamazdık. şimdi anlıyoruz ki aslında sadece çocuğumuzla değil bizimle de çalışmış. Bizi eğitmiş. zaten hep ben bugün varım yarın yok ama siz hep onun yanındasınız derdi.Her işin bir uzmanı vardır ya. Hem yetişkin ile iletişimi hemde çocuklara yaklaşımı muhteşem. ihtiyacı olan herkese tavsiye ederim. bir uzmanla çalışma konusunda endişeli iseniz Tanıştıktan sonra endişeleriniz kalmayacaktır. bunu biz bizzat yaşadık.

 

Eylül Y.

3 ay önce eşim ile gittik kendisine.uyku sorunu,mutsuzluk aniden gelen sinir krizlerim vardı bunlar evliliğimde de sorunlar yaratmaya başlamıştı artık. Eşimin her yaptığı batıyordu ve sürekli tartışıyorduk. ne diyeyim ki hayat hiçte benim sandığım kadar karmaşık ve çekilmez değilmiş ilayda hanım bana bunu gösterdi. Uygulanan emdr yöntemi kısa sürede yaşadığım çoğu problemin temelini farketmemi ve çözüm yolları bulmamı sağladı. Eşimle de yaptığı seanslar sonunda problemlerimiz günden güne azaldı. ayrıca sabrı ve bitmeyen enerjisi için ayrıca teşekkür ederim

 

Ekrem M.

ergenlik çağındaki 2 çocuğumu ona götürdüm ve iyi ki götürmüşüm diyorum..çok iyi anlaşıyorlar öyleki çocuklarım benimle ilgili şikayetlerini İlayda ablalarına anlatıyorlar.normalde ikisi de içe kapalı, asosyal çocuklardı şimdi ele avuca sığmaz dışa dönük halleri öyle mutlu ediyor ki teşekkürler psikoloğum.

 

Sema Y.

4 yaşındaki kızım için, 2.5 yıldır süren tırnak yeme problemi sebebi ile ilayda hanıma gitmeye karar verdik. Seanslar sırasında aslında farkında olduğumuz fakat çok üzerinde durmadığımız “anne bağımlılığı” gibi bir başka önemli problemimiz daha olduğunu farkettik. Terapilerimiz çok iyi geçti ve hatta kızımın tırnakları uzamaya başladı bile. Anne bağımlılığı sorunumuzu aşma konusunda da oldukça yol aldık. Bunların dışında ilayda hanıma çeşitli konularda verdiği tavsiyelerde bizim için her zaman çok faydalı oldu. Ayrıca bu bizim 2. Oyun terapisi deneyimimiz ve oyun terapilerini tek kelime ile sihirli bir değneğe benzetiyorum ve çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Tabii burada ilayda hanımın güler yüzlü, çocuklarla iletişimi oldukça iyi ve başarılı bir psikolog olmasının etkisi de çok büyük. Biz çok memnun kaldık, herkese tavsiye ederim.

 

Kadriye G.

ailemin, arkadaşlarımın hatta eşimin bile beni anlamadığını düşünerek kimseye bir şey anlatamıyordum. İlayda hanımla da ilk başta konuşmamak için çok direndim. Sabırla EMDR yöntemine devam etti ve hayatımdaki sorunların nedenini öğrenme çabası sonunda ben de anlatmaya başladım. Teşekkür ederim şuan en ufak bi olayda bile destek olmak için beni dinleyip anlayacağından çözüm bulmama yardım edeceğinden ve en uygun terapi yöntemini uygulayacağından emin olduğum biri var.

 

Ertan İ.

Eşimin beni aldattığını öğrendiğimde dünyam başıma yıkıldı. Sonraki tüm ilişkilerimde kuruntular yapmaya ve beni aldatacak inancıyla sorunlar çıkartmaya devam ettim. Yaptığım tek şey başıma böyle bir şey geldi ben de eksik var. Hep olacak düşüncesiydi. Sürekli kendimi suçlayıp sorguladım. Bunda eşimin bana ithamlarının da büyük payı vardı.Psikolog hanımla emdr seanslarında konuşmaya başladığımda sorunun temeline inmemi sağladı. şunu anladım ki sorunun tüm kaynağı ben değilim. samimi ve doğru yolu bulmamı sağladığı tavrından dolayı ne kadar teşekkür etsem azdır. İnsanlara tekrar güvenmeye başladım teşekkürkler İlayda hanım.

 

Fatma Y.

Yardımlarınızdan dolayı size çoook teşekkür ederimm. Söyledikleriniz hâlâ aklımda..hiç tanımayan bir insan gözüyle bazen kendimize dönüp bakmak gerekiyormuş. Ben kendimi hiç bilmiyor ve tanımıyormuşum taa ki sizinle tanışana kadar.. Sürekli düşünüyor olmak beni çok yıpratmıştı fakat bunların benim için sonunda bu kadar güzellikler saklıyor olduğunu bilseydim şu an bu kadar iyi olur muydum bilemiyorum. Yeniden doğmuş gibi olmak böyle bir şey olsa gerek. Bunları görüşmeye geldiğimde de ifade edebilirdim ancak kendimdeki değişimi fark etmeye başladığımdan beri hemen ifade etmeliym diye düşündüm.. Dediğim gibi ben kendim olmak istemiyordum..Sizin gibi de olmak istiyordum. Bir dokunuşla hayata renk katmayı ,insana kendinin ne kadar değerli bir varlık olduğunun farkına vardırabilmeyi istiyorum.. Çok teşekkür ederim defalarca iyi ki bu sıkıntıları yaşamışım ve iyi ki siz karşıma çıkmışsınız çok şükür.. Geçmişin pişmanlığı geleceğin kaygısı arasında sıkışmıştım. Uyguladığınız emdr tekniği sizle birleşince bir insan kendini düzeltmeden karşıdaki insanı düzeltemezmiş gerçekten onu anladım ve benim etrafımda ne kadar çok ayna varmış kendimi görmem için..İkinci olarak da İnsan sınırlarını zorlayınca gerçkten de yapamayacağı şey yokmuş.Ben son birkaç günde bunu yaşayarak gördüm.Bu benim için sancılı bir süreç. Bir de bu sürecin bana hem siz hem de çok uzakta da olsa desteğini esirgemeyen çok güzel bir insan kazanmama vesile oldu..Mesele ne olursa olsun tüm duygu düşüncelerime, benim her halime karşı saygılı olmuş olmanız yani bana sadece insan olduğum için değer vermiş olmanızın çok güzel. Sizin de dediğnz gibi siz gerçekten de bu bölümü sevdiğiniz için okumuşsunuz ve insanları olduğu gibi kabullenip saygı duyuyorsnz. Günümüzde nadir insanlarda görülen bir profil.Son olarak çok teşekkür ederim bana beni keşfim için bu uzun hayat yolunda yol göstermiş olduğunuzdan dolayı ilayda hanım. Dilerim ki nice insanlara hayat yollarında destek için vesile olursunuz..

 

Halit K.

ilayda hanımla oğlumun gittiği anaokulundaki veliler vasıtası ile tanıştık, ilk defa oğlumuzdan ayrılmanın da vermiş olduğu tecrübesizlik ile tamda ne yapacağımızı bilemediğimiz bir anda yollarımız kesişti, okulda oğlumuz nasıldır neler yapıyordu yada nasıl bir davranış şekli içinde idi yada biz onun için daha iyi ne yapabilirdik, tamda bu sorularımıza cevap ararken kendisinin bizim bile bir talebimiz olmadan bizimle özenle ve titizlik ile diyaloğa girerek çocuğumuz ile yaptığı oyun terapileri sonunda bizi bilgilendirmesi ve bize tavsiyelerde bulunması bizim bu zamana kadar hiç duymadığımız bir davranış şekli idi kendisini böyle bir meslek anlayışı edinmesinden dolayı tebrik ediyor, ve bize en kıymetlimiz ile ilgili vermiş olduğu bilgiler ve tavsiyeler için sonsuz teşekkürler ediyoruz.

 

Leylifer K.

ilayda Hanım ile bir arkadaşımın tavsiye etmesi sayesinde tanıştım. 3 yıl fransa’da yaşadıktan sonra Türkiye’ye döndüğümde adaptasyon sorunları yaşamaya başlamıştım. Sosyal çevremle iletişim kurarken ana dilimi biraz unutmuş olduğum için kendimi yanlış ifade etme kaygıları yaşıyordum. Kendimi yazarak ifade ederken sorunum yoktu ama konuşmam gerektiğinde strese giriyordum. Zaman zaman bir şey anlatmaya çalışırken ya da birisine güzel bir şey söylemek istediğimde aslında söylemek istediğimden çok farklı bir şey anlaşıldığını fark ediyordum. Bu durum benim için sorun olmaya başlamıştı. İlayda Hanım EMDR yöntemi ile beni kaygılandıran senaryoları çalışmamı sağladı. Bir yandan çok özlediğim ülkeme kavuşmuş olmak bir yandan da alışmış olduğum düzenin bozulması ile uyum sorunları yaşıyor olmak beni ikileme düşürüyordu. İlayda Hanım’a sorunlarıma farklı bir bakış açısı ile bakmama ve çözüm yollarını bulmama yardımcı olduğu için teşekkür ederim. Şimdi Bodrum’a taşındım ve haftada bir gün ailemi ziyaret etmek için antalyaya geliyorum. Tekrar ihtiyacım olursa antalyada tavsiyelerine güvenebileceğim bir danışmanımın olduğunu bilmek beni rahatlatıyor. Herkese psikologlardan korkmamalarını ve ihtiyaç duyduklarında yardım almalarını tavsiye ediyorum.

 

Tuğba D.

Merhabalar , İlayda Hn. ile tanışmamız tamamen bir tesadüf eseri oldu.Yaklaşık 2 ay önce eşimle beraber bir arkadaşımıza akşam yemeğine gitmiştik.Laf döndü dolaştı arkadaşımızın oğlunun okulunda yaşadığı sorunlara geldi.Bilirsiniz çocuklu ailelerde genelde sorunlar da ortaktır.Arkadaşım ilayda Hn. dan ve onun sayesinde oğlundaki olumlu değişikliklerden uzunca bahsetti.Gerçeği söylemek gerekirse ben pek öyle psikolojik hizmetlere güvenmez ve oğlumun bizlere anlatamayıp ta psikolog a anlatacağı ne olabilir ki diye düşünenlerdenDİM.Yine de denemekten zarar gelmez düşüncesi ile konuyu kapattık.Daha sonra başka bir konuşmada konu tekrar açılınca bir denemeye karar verdik ve randevu aldık.İlk görüşme için çok az bir umudum olmasına rağmen ilk görüşmenin sonunda tamamen beklentilerimin üzerinde bir sonuçla karşılaştık.Oğlumun sorun yaşadığı konulara bakış açısını,yıllar önceki bazı olayların biz farkında olmadan üzerinde bıraktığı etkileri,en önemlisi de bir aile olarak sadece çocuklarımızla ilgili sorunları değil,karı – koca olarak aramızdaki sorunları da nasıl birbirimizi anlayarak çözebileceğimizi öğrendik.İlk seans için tamamen beklenmedik bir gelişme idi.Sonrasında haftalık düzenli randevularla hayatımızı daha mutlu bir çerçeveye oturttuk.36 yaşında birisi olarak her zaman ailevi konularda yeni çözümler bulunabileceğini öğrendim.Bizim şansımız aile olarak ilk denememizde ilayda Hn. la çalışmamızdı.Bu sebeple sorunları olanlara tavsiyem aynı şansı kendinize de tanıyarak ve ilayda Hn. a bir kez de olsa danışarak yeni bakış açıları edinmenizdir. Teşekkürler.

 

Elif A.

ilayda hanıma ilişki sorunu ve kararsızlık yüzünden şikayet ettiğim için başvurdum. Erkek arkadaşımla evlilik eşiğinde ve birbirimizi çok seviyorduk. Ancak ben devamlı bir bahane bulup evliliği erteliyordum. Evliliği istememe rağmen evliliğe hazırlanırken içimde kaçmak isteyen de biri vardı. İlayda hanım ile sayısını hatırlamıyorum ama epeyce bir seans yaptık ama ondan da kaçmak istediğimi hatırlıyorum. Uygulanan emdr tekniği bazı özelliklerimi kabul etmediğimi, babamla geçmişteki meselelerin kavga halinin bugüne nasıl etki ettiğini gösterdi. Anımsayınca acı çektim, biraz dağıldım ilk seferde ama şu anda çocukluk ve ergenlikte kapılarımı kapattığım konuları tekrar açmaktan pek korkmuyorum. Bilmiyorum benzer sorunları olan varsa tavsiye edebilirim onu. Geçmişi ve bugünü tamir etmeme yardımcı oldu sağolsun…

 

Tuğçe M.

16 yaşındayım ailemin baskısından dolayı onlarla iletişim kuramıyor sürekli yalan söylemek zorunda kalıyordum. Git gide onlardan uzaklaştığımı farketmiştim ve bunun olmasını istemiyordum. Bazen ayrı ayrı bazen birlikte girdiğimiz seanslar sonunda her şey daha iyiye gitmeye başladı. şuan yalan söylememe gerek kalmadan anlayışla karşılayan güçlü bir iletişimimiz var.

 

Pınar C.

Biz ilayda hanımla bir arkadaşımızın tavsiyesi üzerine taniştık.Kızımız birinci sınıfa başlamıştı.İkinci dönem itibariyle kızımızda sınif içi uyum sorunu ve çevresine karşı agresif tavırlar başlamıştı.Okulun önerisiyle oyun terapisinin ona yardımcı olabileceğini öğrendik. Üç ay kadar her hafta ilayda hanımla oyun terapisine katıldık. Ve hayatımız bir anda değişmeye başladı. İlayda hanım ve kızım aralarında çok özel bir bağ kurdu. Her oyun terapisinin sonunda kızımı zor ayırıyorduk ilayda ablasından. Kızım artık kendini ve duygularını tanıyan bir insan oldu.kendine güveni yerine geldi. İlayda hanım ve sihirli odası nasılsa herşeyi iyileştiriyordu. Biz ailecek kendimize geldik ve mutluyuz. İlayda hanım bizim ailemizden biri oldu. Tum hayatımız boyu bizimle olacağina eminim. Kızım ve biz onu çok sevdik. İlayda hanımın sevecenliği,güleryüzü ve hoşgörüsü oldukca bu hayatta çok insanın hayatını güzelleştirir.Sizi tanıdığimıza çok mutluyuz. Kızımın tabiriyle bu sihirli öğretmen o küçük yaralı kalpleri iyileştirmeyi çok iyi biliyor. .

 

Dilek T.

ilayda hanım ile oğlumuzun okulundaki bir velinin tavsiyesi sayesinde tanıştık. Oğlumuz 5 yaşında olmasına rağmen konuşma sorunu yaşıyordu. Cümle kurmakta zorlanıyor ve sadece bazı kelimeleri çıkarıyordu. Ayrıca yaşıtlarına göre utangaçlık ve özgüven eksikliği vardı. İlayda hanımdan 2 ay boyunca haftalık oyun terapisi desteği aldık. Bu süre içinde kendine has teknikleri ve sıcakkanlı tavırları ve bizi yönlendirmesi sayesinde oğlumuzda gözle görülür değişim oldu. Daha çok cümle kurmaya başladı ve kelime hazinesi gelişti. Yaşıtlarıyla iletişimi arttı ve özgüveni arttı. Çalışmaya başladıktan birkaç hafta sonra çevremizdeki insanlar da oğlumuzdaki değişimi farketti. Şu an terapilere devam ediyoruz ve oğlumuz gün geçtikçe daha çok gelişme katediyor. İlada hanım gerçekten de alanında uzman birisi. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.

 

Nilgün M.

Eşimle dokuz yıllık evliliğimizin son zamanlarında çok şiddetli tartışmalar yaşıyor ve bir türlü toparlayamıyorduk. Aramızdaki saygının ve sevginin giderek azaldığını farkediyor ama nasıl olumlulaştırabileceğimizi bilemiyorduk. Bir aile danışmanından yardım almak fikri, sanki boşanma öncesi yapılacak son şeymiş gibi geliyordu. İlayda hanımı internet araştırmamız sonucu bulduk. Danışanlarının onun hakkındaki yorumları ve özgeçmişini değerlendirmemiz sonucu tanışmaya karar verdik. Eşim ve ben, daha önce hiç psikolojik yardım almamıştık. İlayda hanım ile ilk görüşmelerimizden çıktıktan sonra evliliğimize farklı bir açıdan bakmaya başlamıştık bile. Sanki kafalarımızda birer ampul yanmıştı.. ilayda hanım ile sürmekte olan görüşmelerimizde, 4 ve 10 yaşındaki çocuğumuzu mutlu edebilmek için, önce birey ve karı-koca olarak mutlu olmamız gerektiğinin farkına vardık. İlk görüşmemizden itibaren, problemlerimizi aşmamızda bize yardımcı olacak tavsiyelerle birlikte kitaplar önerdi. Eşim ve ben bu kitapların çok değerli olduklarını düşünüyoruz. İlayda hanım ile seanslara paralel olarak, hem bireysel gelişimimiz için bizi bu kitaplara yönlendirmesi, hem de karı-koca ilişkimizi kuvvetlendirmek için bize verdiği ev ödevleri, gelişme sürecinin devamlı ve etkin olmasını sağladı. Danışma sürecinde eşimle birlikte çok şey öğrendik ve artık hem ilişkimize, hem hayata dair sorunlara daha farklı bakıyoruz ve huzurluyuz. İlişkilerinde sorun yaşayan çiftlere önerim, bir aile danışmanından destek almak için, ilişkilerinin kötüye gitmesini beklememeleri olacak..

 

Merve O.

ilayda hanım ile, eşimden yeni ayrıldığım, engelli bir anne olarak 3 yaşındaki kızımla birlikte yeni bir yaşam kurmanın zorluklarına dair korkularımın olduğu, aynı zamanda kızımın sürekli ben erkek olmak istiyorum demeye başladığı ve çaresiz hissettiğim bir dönemde bir yakınımın tavsiyesiyle tanıştım. Daha önceki yıllarda başka bir psikoloğun danışanı olduğum için yeni bir psikologla başlarken kuşkularım ve tedirginliklerim vardı açıkçası. Ama ilayda hanımla karşılaştığım anda güler yüzüyle, sakinliğiyle, ses tonuyla bütün tedirginliklerimi unutuverdim. Danışanı olduktan çok kısa bir süre EMDRye başladık sonra onun sayesinde kendimi hatırladım ve eski güvenim yerine geldi.Kızımla ilgili yaşadığım sorunun bile aslında benim kendimi güçsüz hissetmemden kaynaklandığını ve ona nasıl yaklaşmam gerektiğini kavradım. Yani onun yardımlarıyla kızımla birlikte daha sakin daha uyumlu, hem kendimi hem çevremdekileri daha kolay anlayabildiğim bir yaşam biçimi oluşturabilir hale geldim. Danışman-danışan ilişkimiz bittikten sonra da çözümsüz kaldığım durumlarda gerek telefonla gerek yüz yüze yardımlarını esirgemedi. Benim önerimle giden arkadaşlarımın düşündükleri de çok olumlu. Başucu kitabı gibi hissettiğim ilayda hanımı tanımış olmaktan çok mutluyum…

 

Ogün H.

arkadaş tavsiyesi üzerine tanıdım İlayda hanımı. Sorun olarak görmesem de hayatımda yanlışı hep karşı tarafa yüklediğim için kendisinden psikolojik destek almaya karar verdim ve emdr’ye başladık. Kendimi hatalı görmememin sebebinin babama karşı hep suçlu olmamdan kaynaklandığını seanslar sonunda görebildim. Artık daha gerçekçi ve objektif bir şekilde düşünüp özeleştiri yapabiliyorum.

 

Kenan Ö.

normalde kalabalık önünde konuşmaktan çekinen utangaç biriydim. kendi fikrimi belirtmekten korkardım. İnsanların beni eleştireceklerini ya da ağzımdan yanlış bir şey çıkacağı korkusunu yaşardım hep. İlayda hanımla bu sorunumu emdr ile aştım. Sebebinin seneler öncesine dayandığını anladık. takıntılarım bir zincir gibi hepsine baglı iken özgürlüğüm benden daha özgür benden bağımsız dolaşıyor. bir saatlik konuşmada doktorların yazdığı ilaçlar olmadanda özgürlüğüme kavuşabilceğimi anladım.Gösterdiği ilgi ve sabır sonucunda kendimi daha iyi hissediyorum. yaşam basit bir yolmuş aslında bizler bu yola engeller koyup hep kendimizi oyalamışız. iyi ki tanıştım iyi ki konuştum iyi ki geldim diyeceğiniz bir uzman. İlayda hanımı kaygı ve takıntılarınız olarak görün ve gelin yüzleşin herkese tavsiye ediyorum….

 

Gizem E.

Merhabalar, tam umutsuzluğa düşmüşken ilayda Hanım la tanıştık… İlk randevularımızdan sonra umut doğmaya daha sonrakilerinde ise güneş parlamaya başladı hayatımızda. 11 yaşındaki oğlumla aramızda iletişim kopukluğu vardı ve okuldan sürekli şikayet geliyordu. İlayda Hanıma iş arkadaşımın tavsiyesi üzerine gittik. Daha öncelerden de başka bir kaç yere gitmişliğimiz vardı ama…ilayda Hanımı tanıdıktan sonra boşa kürek çektimizi anladım. Tavsiyeleriyle, gösterdiği yollarla, sıcak karşılamalarıyla biz danışmaya değil dostlarımızı ziyarete gitmiş gibi hissettik. Tedirginlikle gittik çıktığımızda ise bir sonraki randevumuz için gün saymaya başladık özellikle oğlum. Arkadaşlarım bile bizdeki olumlu değişimi fark etmeye başladılar. Onu tanıdığıma çok mutluyum. Acayip pozitif enerji saçıyor etrafına. Onun ile tanışıp negatif olma şansınız yok… Buradan kendim ve oğlum adına ne kadar teşekkür etsem azdır. İyi ki onun gibi insanlar var hayatımızda… Oğlum, ilayda hanımı çok seviyor terapiler onun sayesinde eğlence dolu dk. dönüşüyor. Teşekkürler güzel insanlar…..

Psikolog İlayda BAYIR Hakkında
Yazılmış Tüm Danışan Yorumlarını Okumak İçin
Aşağıdaki Sayfayı Ziyaret Edebilirsiniz.

Psikolog İlayda BAYIR – Danışan Tavsiye ve Yorumları 

Call Now Button0 (850) 840 87 87