ANTALYA PEDAGOG – ÇOCUK PSİKOLOĞU

Antalya Pedagog - Çocuk Psikoloğu - Çocuk Psikolojisi Uzm.

Antalya Pedagog – Çocuk Psikolojisi Uzm. – Çocuk Psikoloğu Desteği. Çocuklara Yönelik Psikolojik Danışma ve Psikolojik Destek Hizmetleri.
Çocuğunuz için psikolog- pedagog ararken, her yaş grubuyla ve tüm sorunlarla çalıştığını ifade eden uzmanlar yerine, yalnızca belirli alanlarda uzmanlaşmış kişilerden destek almanızı öneririz.
#antalyapedagog #antalyaçocukpsikoloğu #pedagogantalya #psikolojikdanisman #antalyaçocukpsikolojisi

psikolog - pedagog

Nur Deniz YÜKSEL
Psikolog – Pedagog – EMDR Dnş.
Çocuk, Ergen ve Aile Bölümü

Kayseri Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Psikoloji Bölümünde %100 burslu olarak eğitimini tamamlayan Psikolog Nur Deniz Yüksel, lisans eğitimi sürecinde pek çok farklı kurumda ruh sağlığı ve cinsel terapi alanlarında staj yapmıştır. Lisans eğitimi sırasında ilgi alanları doğrultusunda eğitimler almıştır ve bu alanlarda yetkin olabilmek adına çalışmalar yapmıştır. Lisans eğitiminde danışman hocalar eşliğinde çeşitli araştırmalarda saha çalışmalarına katılmıştır. Saha çalışmalarına halen devam etmekte olan Nur Deniz Yüksel 2019 yılından beri Optimum Psikoloji Antalya şubesi bünyesinde danışmanlık hizmeti vermektedir.

 

Almış Olduğu Eğitimler:

 • EMDR Eğitimi
 • İleri Düzey EMDR Eğitimi
 • Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi
 • Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi
 • Deneyimsel Oyun Terapisi Eğitimi
 • Çocuk ve Ergenlerle EMDR Eğitimi
 • Cinsel Terapi Eğitimi
 • Seksofonksiyonel Cinsel Terapi
 • Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi
 • Seksofonksiyonel Teori
 • Çocuk/Ergen ve Yetişkin Değerlendirmede Objektif-Projektif Testler

PSİKOLOG NUR DENİZ YÜKSEL - DANIŞAN TAVSİYE VE YORUMLARI

A.N.

Merhabalar, 8 yaşında bir oğlumuz var. Nur Deniz Hanım’la tanışmamız okuldan bir velinin vesilesi ile oldu. Oğlum inanılmaz agresif, hiperaktif bir çocuktu. Neredeyse her gün okulda arkadaşlarıyla kavga ediyordu. Bize karşı çok öfkeliydi. Öfkesini ve enerjisini bir türlü atamıyor gibiydi. Artık şikâyet duymamak için okula gitmek, bir veliyi dahi görmek istemiyordum. Anne olmanın zorluğu, çocuğuma yetememe korkusu ve çocuğumun davranışları ona karşı daha sert davranmama sebep olabiliyordu. Gayet güler yüzlü, samimi ve sıcak bir psikolog. Nur Deniz Hanım’ın verdiği güven duygusu sayesinde sıkılmadan çekinmeden her şeyi anlatabiliyorsunuz. Anlattıkça ve Nur Deniz Hanım’ı dinledikçe aslında büyük önemi olan pek çok şeyi önemsemediğimizi, çocuklarımızı farkında olmadan ne kadar ihmal ettiğimizi öğrendik. Hiçbir şey için geç kalmış sayılmazsınız. İyi birer anne baba olmak ve sağlıklı bir çocuk yetiştirmek için bazen destek almak gerekebiliyor. Biz Deniz Hanım’dan çok memnun kaldık. Tekrar teşekkür ederim, sevgilerimle.


E. Demir

Eşimle birkaç ay önce boşandık ve 9 yaşında bir kızımız var. Rehber öğretmeninin önerisi ile bir pedagoga gitmeye karar verdim. Kızımızın içine kapanık olması, kendi yaşıtlarıyla bile oynayamaması, ders başarısının düşmesi, okulda sosyalleşememesi gibi problemleri vardı. Son zamanlarda tırnak yeme, tek başına uyuyamama, geceleri ağlayarak uyanma gibi sorunlar da başlamıştı. İnternetten bir uzman arayışına girdim. Nur Deniz Hanım ilk seanstan beri çocuğuma ve bize çok olumlu ve samimi yaklaştı. Yaptığı testler, uyguladığı oyun terapisi seansları sonrasında bizim küçük dünyamızda harika değişimler olmaya başladı. Kendisine çok şey borçluyum. Desteğinden ve emeğinden dolayı çok teşekkür ederiz.

 

Esra P.

Deniz Hanım’a oğlumun sınavla ilgili korkuları için başvurduk. Oğlum üniversite sınavına hazırlanıyordu. Gece gündüz ders çalışıyordu. Dışarı çıkmıyordu, arkadaşı yoktu, evde bizimle devamlı kavga ediyordu. Saatlerce odasına kapanıp ders çalışıyordu. Her ebeveyn çocuğunun çalışmasını ister ama oğlumun çalışması artık kendisine zarar vermeye başlamıştı. Hızla kilo verdi. Devamlı sınavı düşünüyordu. Başaramamakla ilgili çok büyük korkuları vardı. Deniz Hanım’la görüşmeye başladıktan sonra daha rahat olduğunu fark etmemek imkânsızdı. Oğlum sınava çalışmaya devam ediyor ama Deniz Hanım sayesinde artık ne istediğinden emin. Ve başaracağına inanıyor.

 

Z.S.
Yaklaşık 10 aydır oğlumun okul fobisini yenmeye çalışıyorduk. Sınıfta geçirdiği kaza ile bu sorun iyice büyüdü. Her gün okula giderken hatta neredeyse okul kelimesini duyunca ağlama krizleri başlamıştı. Bir yerden sonra artık şımarıklık yaptığını ve inat ettiğini düşünmeye başladık. Bu da oğlumuzu daha da zorlamamıza neden oluyordu. Biz zorladıkça oğlum daha fazla tepki göstermeye ve okuldan uzaklaşmaya başladı. Bunu tek başımıza çözemeyeceğimizi fark edince internette yaptığımız araştırma sonucu Nur Deniz Hanım’ı bulduk. Nur Hanım çocuğun dilinden çok iyi anlıyor ve bize de onu öğretti. Oğlumun amacı bize eziyet etmek değilmiş, biz tabloyu yanlış okuyormuşuz. Seanslar sayesinde bunun bir yansıma olduğunu ve çocuk deyip geçmenin ne kadar büyük sorunlara yol açabileceğini gördük. Bazen verdiğimiz yanlış tepkilerle istemeden de olsa çocuğumuzu nasıl tetiklediğimizi fark ettik. Seanslara ve ebeveyn görüşmelerine devam ediyoruz. Takıldığınız, sıkıştığınız yerde destek alabileceğiniz güler yüzlü, samimi bir insan. Çocuğuyla gerçekten sağlıklı bir ilişki kurmak isteyen tüm ebeveynlere destek almalarını öneriyorum.

 

Sema L.

Lise yıllarımda yaşadığım sorunlardan sonra topluluk önünde konuşmak beni hep korkutuyordu. Birden bire her şeyi unutmaktan, konuşamamaktan, rezil olmaktan ve herkesin bana bakmasından korkuyordum. Lisedeyken sunum yapmaktan bir şekilde kaçıyordum ancak üniversite ve iş hayatımın başlamasıyla korkularım daha da arttı. Topluluk önünde konuşma düşüncesi bile bende kalp çarpıntısı, nefes darlığı, titremeye neden oluyordu. İnsanlarla birebir konuşurken de sıkıntı yaşamaya başlamıştım. Kendimi bir türlü tam ifade edemediğimi düşünüyordum. Bu yüzden insanlarla iletişimimi kestim. İnsanlarla konuşmadıkça korkularım daha da artarak ilerledi. Artık kendimden nefret etmeye başlamıştım. Kendimi çok güçsüz ve ezik biri gibi hissediyordum. Bir akrabamın tavsiyesi ile Nur Deniz hanımı araştırdım ve randevu aldım. Seansa girerken bile nasıl konuşacağımı düşünüyordum. Deniz Hanım’ın anlayışlı ve destekçi tavrı ile kendimi ifade edebildim. Sayesinde aslında korkularıma neden olan şeylerin çocukluğuma kadar uzadığını fark ettim. Seanslarımız hala devam ediyor. Artık daha özgüvenli bir şekilde insan içine çıkıyorum. Her şey için teşekkürler hocam.

 

T.A.

16 yaşındaki kızımızın aşırı derecede içine kapanıktı. Birkaç arkadaşı dışında kimseyle bir şey paylaşmıyordu. Ev ortamında ise tam tersi devamlı bağırıyordu, bizimle sadece kavga halinde iletişim kuruyordu. Bizi asla dinlemiyordu hatta bizimle zıtlaşıyordu. Bir süre sonra davranışları kendine zarar veren bir hal almaya başladı. Nur Hanım’ı da araştırmalarım sonucu buldum. Uygulayacağı yöntemleri ve nasıl ilerleyeceğini hem bize hem de kızımıza çok güzel bir şekilde ifade etti. Samimiyeti, iletişimi, bizi sürekli bilgilendirerek sürece dahil olmamızı sağlaması ve sonuç odaklı ilerlemesi bizi çok memnun etti. Henüz yeniyiz ama şimdiden çok sakinleştik. Teşekkürler Nur Hanım.

 

Betül Y.

8 ay önce doğum yaptım. Büyük kızım ise 5 yaşında. Kızım kardeşi evimize geldiğinden beri mutsuzdu, kardeşini bir türlü sevemiyordu, bebeksi hareketler yapmaya başlamıştı. Birden iki tane bebeğim oldu. Bir akrabamızın tavsiyesi ile Pedagog Nur Deniz Hanım’la tanıştık. Kızım ile oyun terapisine başladı. Bir yandan kızımla ilgilenirken bir yandan bize nelerle karşılaşabileceğimiz, nasıl davranmamız gerektiğini öğretti. Ebeveynlikle ilgili doğru sandığımız bir sürü yanlışımızın olduğunu öğrendik. Kızımın söylediklerinin değil de asıl söylemek istediklerinin ne olduğunu Nur Deniz Hanımın destekleriyle fark ettik. Yaptıklarımızın ya da yapmadıklarımızın çocuğumu nasıl etkilediğini görüyorum. Kendisine ilgisi ve samimiyeti için çok teşekkür ediyorum.

 

Yusuf Ö.

Kızım 5 yaşında ve anasınıfı öğrencisi. Bir süre önce olur olmadık şeylerden korkmaya başlamıştı. Eşimle başlarda pek önemsemedik. Mızmızlandığını ve okuldan kaçmak için yaptığını düşünüyorduk. İlerleyen günlerde arkadaşlarına vurmaya ve öğretmenine sorunlar yaşatmaya başladı. Öğretmenin kızımla ilgili uyarılarından ziyade artık sınıftaki arkadaşlarının anneleri de müdahale etmeye başlamıştı. Akşam okula almaya korkarak gider olmuştuk. Biz ne kadar konuşsak da faydasını görmedik. Bu sorunları yaşarken korkuları şiddetlenerek artmaya başladı. Gece altına kaçırmalar, diş gıcırdatmalar, temizlik takıntısı, yersiz korkular vs. Daha bir sürü şey sayabilirdim. Okuldaki öğretmenimizin yönlendirmesiyle bir pedagoga gitmeye karar verdik ve eşimin arkadaşının tavsiyesi üzerine Deniz Hanım’dan randevu aldık. Gittiğimiz ilk günden faydasını görmeye başladık diyebilirim. Kızımla oynadıkları oyunlar bize kısa sürede ilaç gibi geldi. Kızımın Deniz ablasının gülen yüzü, cana yakınlığı, samimiyeti, bize güven vermesi, ihtiyaç duyduğumuz her an ona ulaşabilmemiz, her şeyden önce kızımızın kalbine dokunuşu ve bütün bunları çok kısa bir sürede başarması bizi çok mutlu etti. Deniz Hanım sadece çocuğunuzla değil sizinle de devamlı iletişim halinde oluyor. Seansların nasıl ilerleyeceğini, nelerle karşılaşabileceğimizi, seans aralarında nasıl davranmamız gerektiğini anlatıyor. Ebeveynliği yeniden öğrenmenizi sağlıyor. Mesleğini bu kadar iyi yapan insanları tanımak mutluluk verici. Teşekkürler.

 

N. Ünal

Eşimle bir süre önce boşanma kararı almıştık. Boşanma aşamasında oğlumun gözlemlenmesi ve oluşabilecek muhtemel sıkıntılara karşı önlem alabilmek amacıyla internette yapmış olduğum araştırmalar sayesinde Nur Deniz Hanım ile görüşmeye karar verdim. Nur Deniz Hanım gerçekten oğlumuz ile çok iyi bir iletişim kurdu. Nur Deniz Hanım hem mesleğini hem de çocukları çok seven bir psikolog. Bunu zaten ilk tanışmanızda anlayabiliyorsunuz. Güler yüzlü, sevecen ve içten olması benim için çok önemliydi. Kullanmakta olduğu EMDR ve oyun terapisi yöntemleri de gayet başarılı. Bu konularda kendisi zaten detaylı bilgileri devamlı sizinle paylaşıyor. Okuduğum yorumların ne kadar doğru ve gerçekçi olduğunu da kendisi ile tanıştıktan sonra görmek beni ayrıca çok mutlu etti. Çocuklarınız ile ilgili tüm sorunlarınızda kesinlikle Nur Deniz Hanım’la tanışmanızı tavsiye ederim.

 

E. Y.

Deniz Hanım ile internette yaptığım araştırmalar sonucunda iletişime geçtim. Oğlumun bir süredir devam eden takıntılı davranışları vardı. Okuldaki rehberlik öğretmeni bir psikologla görüşmemizi önerdi. Deniz Hanım ilk seansta hem bizimle hem oğlumuzla görüştü. EMDR ile terapi sürecine başladık. Şu an ilk başladığımız duruma göre çok fazla ilerleme kaydettik. Birçok takıntısı azaldı. Deniz Hanım oğlumuzla alakalı çok özverili ve sevecen davrandı. Sadece oğluma değil; anne baba olarak bize de sabırla yol gösterip yardımcı oldu. Teşekkür ederiz.

 

A. S.

Büyük kızım 10 yaşında. Son iki üç yıldır ciddi iletişim problemleri yaşıyorduk. Gitgide hırçınlaşan, öfkeli bir çocuk olmaya başlamıştı. Okulunda da sorunlar yaşamaya başladı, başarısı ciddi anlamda düştü. İnternette araştırırken Deniz Hanımla ilgili yorumlar dikkatimi çekti ve hemen aradım. Kızım gitmemekte direndi. Zorla da olsa kendisini Deniz Hanımın yanına götürdüm. Sonrasında Deniz Hanım kızımla konuşarak onu ikna etti. Her şeyden önce çok pozitif, güler yüzlü ve anlayışlı bir insan. Kızım da ben de çok sevdik kendisini. Kızımla nasıl bir yol izleyeceğinden bahsetti ve uygulayacağı EMDR hakkında beni bilgilendirdi. Sürekli iletişim halindeyiz ve bana da ne yapmam konusunda çok güzel tavsiyelerde bulunuyor. Henüz terapi sürecimiz bitmemesine rağmen, kızımda çok güzel değişimler görüyorum. Herkese tavsiye ederim.

 

E. Y.

7 yaşındaki kızım her şeyi ağlayarak istiyordu. Sürekli mutsuz ve her şeye mızmızlanan bir çocuktu. Taşınmamız, okulunun değişmesi gibi olaylardan sonra bunlar daha da arttı. İnternetten yaptığım araştırma sonucunda Nur Deniz Hanım’la görüşme kararı aldım. Çocuklarla çok güzel iletişim kurabilen, onları tedirgin etmeden korkutmadan yaklaşan, mesleğinde oldukça başarılı olduğunu düşündüğümüz bir psikolog. Her şeyden önce çok doğal, güler yüzlü ve her konuda yardım alabileceğiniz bir insan. İlk birkaç seans yenemeyiz gibi geldi ama bittiğinde her şey normal bir hal aldı. Her şeyden önce çocuğunuza ve terapiye zaman tanımak gerekiyor. Nur Hanım EMDR’yi uzun uzun, kafanızda soru işareti kalmayacak şekilde anlatıyor. Öncesinde de danışan yorumlarını okumuştuk. O yüzden içimiz rahat bir şekilde devam ettik. Yemek problemimiz de EMDR ile büyük ölçüde çözüldü. Bu süreçte bize verdiği sonsuz destek ve cesaret için kendisine çok teşekkür ediyoruz.

 

Feyza A.

17 yaşındayım ve lise son öğrencisiyim. Bu sene üniversite sınavına hazırlanıyorum. Kendimi bildim bileli dikkat sorunum hep vardı. Bununla alakalı ilaç tedavisi de almıştım ama pek faydasını görmediğim için devam etmemiştim. Bu sene sınava gireceğim için her zamankinden daha fazla çalışmam gerekiyordu. Ama dikkat sorunum olduğu için istediğim verimi alamıyordum. Bu da sınavla ilgili stresimi daha da artırıyordu. Stresim arttıkça da dikkatimi toplamak daha da zor oluyordu. Aileme ne kadar zorlandığımı anlattım ve destek almak istediğimi söyledim. Onlar da internet üzerinden Deniz Hanım’ı buldular. Detaylı şekilde konuştuktan sonra bana EMDR’den bahsetti. Seanslarda hem dikkat eksikliğimi hem de sınav stresimi çalışmaya başladık. EMDR dışında benimle konuşması, beni anladığını hissettirmesi, sınavla ilgili motivasyonumu desteklemesi bu süreçte kendime olan güvenimi yeniden kazanmamı sağladı. Seanslara devam ediyoruz. Dikkatimi toplamak ve sınav stresi konularında fark edebildiğim seviyede ilerleme katettik. Her şey için çok teşekkür ederim.

 

S. G.

Merhaba, 16 yaşında bir lise öğrencisiyim. Hayat benim için bir süredir çok zordu. Ne istediğimi, gelecekten ne beklediğimi, hayallerimi, hedeflerimi bilmiyordum. Arada kalmış gibi hissediyordum. Bunu kimseyle konuşmuyordum çünkü kimsenin beni anlamayacağını düşünüyordum. Bu da beni daha da içine kapanık bir insan yaptı. Kendimi yalnızlaştırmıştım. Okul başarım ciddi anlamda düşmüştü. Ailem de bu durumdan korkmaya başlamıştı. Bu yüzden ablam Deniz Hanım’dan randevu aldı. Başlarda gitmek istemedim. Çünkü ne anlatacağımı bilmiyordum ve psikoloğun da beni anlamayacağını düşünüyordum. Deniz Hanımla görüştükten sonra düşüncelerim yavaş yavaş değişmeye başladı. Bana güven vermesi, beni gerçekten dinlemesi ve verdiği öneriler benim için çok değerli. EMDR ile devam ediyoruz. Değişimlerin herkes farkında. Ama en önemlisi ben kendimi artık iyi hissediyorum. Her şey için teşekkürler Deniz Hanım.

Psikolog Nur Deniz YÜKSEL Hakkında
Yazılmış Tüm Danışan Yorumlarını Okumak İçin
Aşağıdaki Sayfayı Ziyaret Edebilirsiniz.

Psikolog Nur Deniz YÜKSEL – Danışan Tavsiye ve Yorumları 

İlayda BAYIR
Psikolog – Pedagog
Çocuk-Ergen Bölümü

%100 burslu olarak girdiği 5 yıllık eğitimi olan Yaşar Üniversitesi Psikoloji bölümünü 4 yılda bitiren İlayda Bayır, üniversite hayatı boyunca kişisel gelişim ve deneyim kazanmak adına birçok ülkeyi gezdi ve birçok eğitime katıldı.

İtalya’da üç ay boyunca çocuklarla mesleki çalışmalar yapan İlayda Bayır, psikoloji eğitimini İngilizce aldığı için bu dili iyi derecede konuşabilmekte ve yazabilmektedir

Almış Olduğu Eğitimler:

 • EMDR Eğitimi
 • Çocuklarla EMDR Eğitimi
 • Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi
 • Deneyimsel Oyun Terapisi Eğitimi
 • Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Eğitimi
 • Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi
 • Çocuk ve Ergenlerde Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi

Yalnızca çocuk – ergenlerle ve ailelerle çalışan Psikolog İlayda Bayır, tüm çocukluk ve ergenlik dönemi sorunlarıyla yoğun olarak çalışmaktadır.

PSİKOLOG İLAYDA BAYIR - DANIŞAN TAVSİYE VE YORUMLARI

Ilgın B.

İlayda hanımı internetten ilişki üzerine çalışan psikolog ararken buldum. Eşimle boşanma kararı aldıktan sonra 4 yaşındaki çocuğumuzun bundan olumsuz etkilenmemesi için danışma amaçlı gittik. İlk gittiğimizde samimi ve bizi yadırgamadan dinlemesi kendimizi daha rahat ifade etmemizi sağladı. Çocuğumuzla başlayan oyun terapileri sonucunda gördüğümüz olumlu gelişmeler, boşanma kararımızı yeniden gözden geçirme kararıyla biz de seanslar için geldik. Daha önce kendimiz hakkında gözden kaçırdığımız birçok detayı EMDR tekniği ile farketmemizi sağladı. 2 ay sonunda kavgalarımız belirgin biçimde azaldı. Tartışsak bile birbirimize saldırmadan daha yapıcı ve çözüm odaklı oluyorduk. Ayrıca daha iyi anne baba olma konusunda da bizi oldukça aydınlattı. Çocuğumuzu kurtarmakla kalmadık evliliğimde yeni başlangıçlar yaptık. Tüm yardımlarından dolayı ilayda hanıma ne kadar teşekkür etsek azdır. İlayda hanımı gönül rahatlığı ile ihtiyacı olan herkese tavsiye ederim.

 

Şafak Ö.

Kızım 7 yaşında içine kapanıklığından ve kaygılarından dolayı bir psikolog arayışına girdik. Eşime bir tanıdık tavsiye etmiş ilayda hanımı. 6-7 aydır düzenli olarak seans yapmaktayiz. Seanstan  çıktığında kızım çok rahatlamış hissediyor kendini. Gelişimi olumlu yönde artik. Eski kaygılarımiz kalmadı ilayda hanim sayesinde. Yardimlariniz ve desteginiz icin çok teşekkür ederim ilayda hanim. Baska sorunlarimiz oldugunda tereddüt etmeden gene ilayda hanıma götürürüm çocuğumu. Tecrübesi ile bize bir ışık oldu. Kızımın yüzünün güldüğünü görmek çok mutluluk verici. Tavsiye ederim.

 

Hasan V.

11 ve 15 yaşında iki çocuğum var ve onlarla hiç konuşamıyor iletişim kuramıyordum…eşimle ayrılalı 4 sene oldu..çocuklarım dikkat dağınıklığı ve şiddet sorunları yaşıyorlardı. uygulanan EMDR seanslarının sonunda aslında sorunun çocuklarımda değil başta ben olmak üzere annesinden kaynaklandığını çözdük… biz de seanslara başladık. İlayda hanım sayesinde önce kendimi değiştirdim. Seanslar sonunda çocuklarımda problem olarak endişelendiğim her şey yoluna girdi. Şimdi daha mutlu bir aile hayatım var.

 

Selen A.

üniversite sınavına gireceğim sene ailem çok baskı yaptı.İster istemez bu stresten uykusuzluk tırnak yeme ağlama nöbetleri geçiriyordum.tüm hayatımı bu sınava endekslemişken teyzemin tavsiyesiyle ilayda abla ile tanıştık.belki o anlar diyerek sohbete başladık seanslara emdr ile devam edeceğimizi söyledi günden güne bi danışan psikolog değil de abla kardeş olduk onla. sınavın hayatımın ne sonu ne başı olmadığını fark ettirdiğinden beri öyle bi verimli çalıştım ki şu an ben de psikoloji hedefliyorum. Kesinlikle tavsiye ederim

 

Fatma Ö.

Psikolog ilayda bayır ile haftanın 2 günü 5.5 yaşındaki çocuğumuz için çalışıyoruz. gerçekten güler yüzlü ve samimi bir psikolog. alanında uzman olduğu net duruşundan ve bizi en iyi ve doğru şekilde anlamaya çalışmasından belli olmuştu. ilk tanıştığımızda kızım ,inatçı, kalabalığa girmeyen, sınıfa girdiği zaman masanın altına saklanan, konuşması anlaşılmayan, yaşıtları ile oyun oynamayan bir çocuktu. hatta ablası ve kardeşi ile beraber oyun oynayamaz hep kavga ederdi. şimdiki hali ile kıyasladığımda o günlerde oldukça çaresiz ve umutsuz olduğumu söyleyebilirim. şimdi kızımın kelimeleri daha net ve konuşmasını insanlar anlatabiliyor. kendini ifade edebildiği için eski hırçınlığı da kalmadı. yaşıtları ile oyun kurabiliyor ve artık onunla ailecek alışveriş merkezlerine gidebiliyoruz. eskiden olsa bu mümkün değildi. ne kendisi kalabalık bir yere gider nede bizi gönderirdi. İlayda hanıma gerçekten çok teşekkür ediyoruz çünkü o olmasaydı biz bugün bu seviyede olamazdık. şimdi anlıyoruz ki aslında sadece çocuğumuzla değil bizimle de çalışmış. Bizi eğitmiş. zaten hep ben bugün varım yarın yok ama siz hep onun yanındasınız derdi.Her işin bir uzmanı vardır ya. Hem yetişkin ile iletişimi hemde çocuklara yaklaşımı muhteşem. ihtiyacı olan herkese tavsiye ederim. bir uzmanla çalışma konusunda endişeli iseniz Tanıştıktan sonra endişeleriniz kalmayacaktır. bunu biz bizzat yaşadık.

 

Ekrem M.

ergenlik çağındaki 2 çocuğumu ona götürdüm ve iyi ki götürmüşüm diyorum..çok iyi anlaşıyorlar öyleki çocuklarım benimle ilgili şikayetlerini İlayda ablalarına anlatıyorlar.normalde ikisi de içe kapalı, asosyal çocuklardı şimdi ele avuca sığmaz dışa dönük halleri öyle mutlu ediyor ki teşekkürler psikoloğum.

 

Sema Y.

4 yaşındaki kızım için, 2.5 yıldır süren tırnak yeme problemi sebebi ile ilayda hanıma gitmeye karar verdik. Seanslar sırasında aslında farkında olduğumuz fakat çok üzerinde durmadığımız “anne bağımlılığı” gibi bir başka önemli problemimiz daha olduğunu farkettik. Terapilerimiz çok iyi geçti ve hatta kızımın tırnakları uzamaya başladı bile. Anne bağımlılığı sorunumuzu aşma konusunda da oldukça yol aldık. Bunların dışında ilayda hanıma çeşitli konularda verdiği tavsiyelerde bizim için her zaman çok faydalı oldu. Ayrıca bu bizim 2. Oyun terapisi deneyimimiz ve oyun terapilerini tek kelime ile sihirli bir değneğe benzetiyorum ve çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Tabii burada ilayda hanımın güler yüzlü, çocuklarla iletişimi oldukça iyi ve başarılı bir psikolog olmasının etkisi de çok büyük. Biz çok memnun kaldık, herkese tavsiye ederim.

 

Fatma Y.

Yardımlarınızdan dolayı size çoook teşekkür ederimm. Söyledikleriniz hâlâ aklımda..hiç tanımayan bir insan gözüyle bazen kendimize dönüp bakmak gerekiyormuş. Ben kendimi hiç bilmiyor ve tanımıyormuşum taa ki sizinle tanışana kadar.. Sürekli düşünüyor olmak beni çok yıpratmıştı fakat bunların benim için sonunda bu kadar güzellikler saklıyor olduğunu bilseydim şu an bu kadar iyi olur muydum bilemiyorum. Yeniden doğmuş gibi olmak böyle bir şey olsa gerek. Bunları görüşmeye geldiğimde de ifade edebilirdim ancak kendimdeki değişimi fark etmeye başladığımdan beri hemen ifade etmeliym diye düşündüm.. Dediğim gibi ben kendim olmak istemiyordum..Sizin gibi de olmak istiyordum. Bir dokunuşla hayata renk katmayı ,insana kendinin ne kadar değerli bir varlık olduğunun farkına vardırabilmeyi istiyorum.. Çok teşekkür ederim defalarca iyi ki bu sıkıntıları yaşamışım ve iyi ki siz karşıma çıkmışsınız çok şükür.. Geçmişin pişmanlığı geleceğin kaygısı arasında sıkışmıştım. Uyguladığınız emdr tekniği sizle birleşince bir insan kendini düzeltmeden karşıdaki insanı düzeltemezmiş gerçekten onu anladım ve benim etrafımda ne kadar çok ayna varmış kendimi görmem için..İkinci olarak da İnsan sınırlarını zorlayınca gerçkten de yapamayacağı şey yokmuş.Ben son birkaç günde bunu yaşayarak gördüm.Bu benim için sancılı bir süreç. Bir de bu sürecin bana hem siz hem de çok uzakta da olsa desteğini esirgemeyen çok güzel bir insan kazanmama vesile oldu..Mesele ne olursa olsun tüm duygu düşüncelerime, benim her halime karşı saygılı olmuş olmanız yani bana sadece insan olduğum için değer vermiş olmanızın çok güzel. Sizin de dediğnz gibi siz gerçekten de bu bölümü sevdiğiniz için okumuşsunuz ve insanları olduğu gibi kabullenip saygı duyuyorsnz. Günümüzde nadir insanlarda görülen bir profil.Son olarak çok teşekkür ederim bana beni keşfim için bu uzun hayat yolunda yol göstermiş olduğunuzdan dolayı ilayda hanım. Dilerim ki nice insanlara hayat yollarında destek için vesile olursunuz..

 

Halit K.

ilayda hanımla oğlumun gittiği anaokulundaki veliler vasıtası ile tanıştık, ilk defa oğlumuzdan ayrılmanın da vermiş olduğu tecrübesizlik ile tamda ne yapacağımızı bilemediğimiz bir anda yollarımız kesişti, okulda oğlumuz nasıldır neler yapıyordu yada nasıl bir davranış şekli içinde idi yada biz onun için daha iyi ne yapabilirdik, tamda bu sorularımıza cevap ararken kendisinin bizim bile bir talebimiz olmadan bizimle özenle ve titizlik ile diyaloğa girerek çocuğumuz ile yaptığı oyun terapileri sonunda bizi bilgilendirmesi ve bize tavsiyelerde bulunması bizim bu zamana kadar hiç duymadığımız bir davranış şekli idi kendisini böyle bir meslek anlayışı edinmesinden dolayı tebrik ediyor, ve bize en kıymetlimiz ile ilgili vermiş olduğu bilgiler ve tavsiyeler için sonsuz teşekkürler ediyoruz.

 

Tuğba D.

Merhabalar , İlayda Hn. ile tanışmamız tamamen bir tesadüf eseri oldu.Yaklaşık 2 ay önce eşimle beraber bir arkadaşımıza akşam yemeğine gitmiştik.Laf döndü dolaştı arkadaşımızın oğlunun okulunda yaşadığı sorunlara geldi.Bilirsiniz çocuklu ailelerde genelde sorunlar da ortaktır.Arkadaşım ilayda Hn. dan ve onun sayesinde oğlundaki olumlu değişikliklerden uzunca bahsetti.Gerçeği söylemek gerekirse ben pek öyle psikolojik hizmetlere güvenmez ve oğlumun bizlere anlatamayıp ta psikolog a anlatacağı ne olabilir ki diye düşünenlerdenDİM.Yine de denemekten zarar gelmez düşüncesi ile konuyu kapattık.Daha sonra başka bir konuşmada konu tekrar açılınca bir denemeye karar verdik ve randevu aldık.İlk görüşme için çok az bir umudum olmasına rağmen ilk görüşmenin sonunda tamamen beklentilerimin üzerinde bir sonuçla karşılaştık.Oğlumun sorun yaşadığı konulara bakış açısını,yıllar önceki bazı olayların biz farkında olmadan üzerinde bıraktığı etkileri,en önemlisi de bir aile olarak sadece çocuklarımızla ilgili sorunları değil,karı – koca olarak aramızdaki sorunları da nasıl birbirimizi anlayarak çözebileceğimizi öğrendik.İlk seans için tamamen beklenmedik bir gelişme idi.Sonrasında haftalık düzenli randevularla hayatımızı daha mutlu bir çerçeveye oturttuk.36 yaşında birisi olarak her zaman ailevi konularda yeni çözümler bulunabileceğini öğrendim.Bizim şansımız aile olarak ilk denememizde ilayda Hn. la çalışmamızdı.Bu sebeple sorunları olanlara tavsiyem aynı şansı kendinize de tanıyarak ve ilayda Hn. a bir kez de olsa danışarak yeni bakış açıları edinmenizdir. Teşekkürler.

 

Tuğçe M.

16 yaşındayım ailemin baskısından dolayı onlarla iletişim kuramıyor sürekli yalan söylemek zorunda kalıyordum. Git gide onlardan uzaklaştığımı farketmiştim ve bunun olmasını istemiyordum. Bazen ayrı ayrı bazen birlikte girdiğimiz seanslar sonunda her şey daha iyiye gitmeye başladı. şuan yalan söylememe gerek kalmadan anlayışla karşılayan güçlü bir iletişimimiz var.

 

Pınar C.

Biz ilayda hanımla bir arkadaşımızın tavsiyesi üzerine taniştık.Kızımız birinci sınıfa başlamıştı.İkinci dönem itibariyle kızımızda sınif içi uyum sorunu ve çevresine karşı agresif tavırlar başlamıştı.Okulun önerisiyle oyun terapisinin ona yardımcı olabileceğini öğrendik. Üç ay kadar her hafta ilayda hanımla oyun terapisine katıldık. Ve hayatımız bir anda değişmeye başladı. İlayda hanım ve kızım aralarında çok özel bir bağ kurdu. Her oyun terapisinin sonunda kızımı zor ayırıyorduk ilayda ablasından. Kızım artık kendini ve duygularını tanıyan bir insan oldu.kendine güveni yerine geldi. İlayda hanım ve sihirli odası nasılsa herşeyi iyileştiriyordu. Biz ailecek kendimize geldik ve mutluyuz. İlayda hanım bizim ailemizden biri oldu. Tum hayatımız boyu bizimle olacağina eminim. Kızım ve biz onu çok sevdik. İlayda hanımın sevecenliği,güleryüzü ve hoşgörüsü oldukca bu hayatta çok insanın hayatını güzelleştirir.Sizi tanıdığimıza çok mutluyuz. Kızımın tabiriyle bu sihirli öğretmen o küçük yaralı kalpleri iyileştirmeyi çok iyi biliyor. .

 

Dilek T.

ilayda hanım ile oğlumuzun okulundaki bir velinin tavsiyesi sayesinde tanıştık. Oğlumuz 5 yaşında olmasına rağmen konuşma sorunu yaşıyordu. Cümle kurmakta zorlanıyor ve sadece bazı kelimeleri çıkarıyordu. Ayrıca yaşıtlarına göre utangaçlık ve özgüven eksikliği vardı. İlayda hanımdan 2 ay boyunca haftalık oyun terapisi desteği aldık. Bu süre içinde kendine has teknikleri ve sıcakkanlı tavırları ve bizi yönlendirmesi sayesinde oğlumuzda gözle görülür değişim oldu. Daha çok cümle kurmaya başladı ve kelime hazinesi gelişti. Yaşıtlarıyla iletişimi arttı ve özgüveni arttı. Çalışmaya başladıktan birkaç hafta sonra çevremizdeki insanlar da oğlumuzdaki değişimi farketti. Şu an terapilere devam ediyoruz ve oğlumuz gün geçtikçe daha çok gelişme katediyor. İlada hanım gerçekten de alanında uzman birisi. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.

 

Merve O.

ilayda hanım ile, eşimden yeni ayrıldığım, engelli bir anne olarak 3 yaşındaki kızımla birlikte yeni bir yaşam kurmanın zorluklarına dair korkularımın olduğu, aynı zamanda kızımın sürekli ben erkek olmak istiyorum demeye başladığı ve çaresiz hissettiğim bir dönemde bir yakınımın tavsiyesiyle tanıştım. Daha önceki yıllarda başka bir psikoloğun danışanı olduğum için yeni bir psikologla başlarken kuşkularım ve tedirginliklerim vardı açıkçası. Ama ilayda hanımla karşılaştığım anda güler yüzüyle, sakinliğiyle, ses tonuyla bütün tedirginliklerimi unutuverdim. Danışanı olduktan çok kısa bir süre EMDRye başladık sonra onun sayesinde kendimi hatırladım ve eski güvenim yerine geldi.Kızımla ilgili yaşadığım sorunun bile aslında benim kendimi güçsüz hissetmemden kaynaklandığını ve ona nasıl yaklaşmam gerektiğini kavradım. Yani onun yardımlarıyla kızımla birlikte daha sakin daha uyumlu, hem kendimi hem çevremdekileri daha kolay anlayabildiğim bir yaşam biçimi oluşturabilir hale geldim. Danışman-danışan ilişkimiz bittikten sonra da çözümsüz kaldığım durumlarda gerek telefonla gerek yüz yüze yardımlarını esirgemedi. Benim önerimle giden arkadaşlarımın düşündükleri de çok olumlu. Başucu kitabı gibi hissettiğim ilayda hanımı tanımış olmaktan çok mutluyum…

 

Gizem E.

Merhabalar, tam umutsuzluğa düşmüşken ilayda Hanım la tanıştık… İlk randevularımızdan sonra umut doğmaya daha sonrakilerinde ise güneş parlamaya başladı hayatımızda. 11 yaşındaki oğlumla aramızda iletişim kopukluğu vardı ve okuldan sürekli şikayet geliyordu. İlayda Hanıma iş arkadaşımın tavsiyesi üzerine gittik. Daha öncelerden de başka bir kaç yere gitmişliğimiz vardı ama…ilayda Hanımı tanıdıktan sonra boşa kürek çektimizi anladım. Tavsiyeleriyle, gösterdiği yollarla, sıcak karşılamalarıyla biz danışmaya değil dostlarımızı ziyarete gitmiş gibi hissettik. Tedirginlikle gittik çıktığımızda ise bir sonraki randevumuz için gün saymaya başladık özellikle oğlum. Arkadaşlarım bile bizdeki olumlu değişimi fark etmeye başladılar. Onu tanıdığıma çok mutluyum. Acayip pozitif enerji saçıyor etrafına. Onun ile tanışıp negatif olma şansınız yok… Buradan kendim ve oğlum adına ne kadar teşekkür etsem azdır. İyi ki onun gibi insanlar var hayatımızda… Oğlum, ilayda hanımı çok seviyor terapiler onun sayesinde eğlence dolu dk. dönüşüyor. Teşekkürler güzel insanlar…..

Psikolog İlayda BAYIR Hakkında
Yazılmış Tüm Danışan Yorumlarını Okumak İçin
Aşağıdaki Sayfayı Ziyaret Edebilirsiniz.

Psikolog İlayda BAYIR – Danışan Tavsiye ve Yorumları 

Call Now Button0 (850) 840 87 87