ANTALYA PEDAGOG – ÇOCUK PSİKOLOĞU

Antalya Pedagog - Çocuk Psikoloğu - Çocuk Psikolojisi Uzm.

Antalya Pedagog – Çocuk Psikolojisi Uzm. – Çocuk Psikoloğu Desteği. Çocuklara Yönelik Psikolojik Danışma ve Psikolojik Destek Hizmetleri.
Çocuğunuz için psikolog- pedagog ararken, her yaş grubuyla ve tüm sorunlarla çalıştığını ifade eden uzmanlar yerine, yalnızca belirli alanlarda uzmanlaşmış kişilerden destek almanızı öneririz.
#antalyapedagog #antalyaçocukpsikoloğu #pedagogantalya #psikolojikdanisman #antalyaçocukpsikolojisi

Gonca DALÇIK
Psikolojik Danışman – Pedagog
Çocuk – Genç Psikolojik Danışmanlık

Psikolojik Danışman – Pedagog Gonca Dalçık, Pamukkale Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünü onur derecesi ile bitirmiştir.

Çocuk merkezli ve bilişsel davranışçı oyun terapisi ve EMDR Terapisine ek olarak çocuk değerlendirmede kullanılan; Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Goodenough Harris Bir İnsan Çiz Testi, Catell 2A Zeka Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, AGTE- Ankara Gelişimsel Tarama Envanteri, Gessel Gelişim Figürleri, Peabody Resim-Kelime Birleştirme Testi, Louissa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi, Corner Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Testi,  depresyon ölçeğini ve çocuklarla yaptığı seanslarda uygulamaktadır.

4 yıldır mesleki çalışmalarına devam eden Psikolojik Danışman Gonca Dalçık; çocukluk-gençlik sorunları ve çift-evlilik-aile sorunları ile yoğun olarak çalışmaktadır.

Halen Optimum Psikolojide  danışanlarına hem yüz yüze hem de online olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

 

ALMIŞ OLDUĞU PSİKOLOJİK DANIŞMA/TERAPİ EĞİTİMLERİ

– EMDR Terapisi 1. Düzey Eğitimi – Davranış Bilimleri Enstitüsü

– EMDR Terapisi 1. Düzey Süpervizyon Eğitimi – Davranış Bilimleri Enstitüsü

– Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi 2018/Nevin Dölek

– Çocuk merkezli ve bilişsel davranışçı oyun terapisi  2018/Psikoterap-ist 

– Çocuk resimlerinin psiko-pedagojik analizi ve Çocuk testleri eğitimi  2018/Psikoterap-ist 

– Bilişsel davranışçı terapi (sınav kaygısı özelinde) 2017/ Türk PDR Derneği

 

ÇALIŞMA ALANLARI

EMDR Terapisi (Göz hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme)
Çocuk ve Ergenlerle EMDR Terapisi
Çocuk ve Ergen Psikolojik Danışmanlık
Çift ve Aile Psikolojik Danışmanlık

Psikolojik Danışman Gonca DALÇIK - Danışan Tavsiye ve Yorumları

Ayşe Y.

Gonca Hanım’dan çok memnun kaldık. 7 yaşındaki kızım için gitmiştik. Çok verimli oldu, terapilerden çok memnun kaldım. Arkadaşlarıma öneriyorum. Samimi ve güzel ilgileniyor, çok faydasını gördük. Çocuğumda ilerleme olduğunu gördüm. Aynı şekilde kendimde ve eşimde de farklılıklar hissettim çocuğumuza karşı yaptığımız hataları, nerde eksiğimiz var bunları gördük. Gonca Hanım bu konuda bize destek oldu. Çocukla iletişimi çok güzeldi, evebeynle iletişimi de çok güzel. Naif ve sevimli davlandı. Çocuğum çekingen olmasına rağmen Gonca ablasının yanında gayet rahattı. Ben herkese tavsiye edebilirim kendisini. Tekrardan böyle bir şey olsa hiç düşünmeden tercih edeceğim tek insan.

 

F.İ

Uzun süre kendisine  devam ettik ve çok memnun kaldık. 4 yaşındaki oğlum için 10-12 seans kadar geldik. Oğlum bizden ayrı hiçbir şey yapmıyor,hiçbir yere bırakamıyorduk. Konu hakkında çok olumlu geri dönüşleri oldu. Her seansın ardından anne ve babayla görüştü. Bize de bir çok hatamızı fark ettirdi. Bizim de davranışlarımızda değişiklikler oldu. Her şey gayet güzeldi. Çok sakin ve güler yüzlü olması çok güzeldi. Oğlumla ona çok kısa sürede alıştı ve vazgeçilmezi oldu. Gonca hanım’dan her türlü soruya cevap alabildik. Randevularımızla alakalı da kolaylıklar sağladı. Çok yardımcı oldu. Desteği bizim için çok yeterli oldu. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.

 

B.R

6 yaşındaki kızım için oyun terapisi adına danıştık Gonca Hanım’a ve çok memnun kaldığımız bir süreç geçirdik kendisiyle. 6 ay boyunca danışmanlık aldık. Çocuklarla iletişimi çok iyi olan bir danışman. Bunun yanı sıra velilerle olan iletişimi de gayet güzel; yumuşak ve samimi yaklaşımları var. İşini ciddi anlamda önemseyerek yapıyor, ben çok beğendim ve kendisini herkese tavsiye ederim. Kızım Gonca ablası sayesinde şimdi duygularını daha iyi ifade ediyor. Üzüldüğü bazı şeyleri onunla paylaşıyor ve Gonca hanımda bizimle bu konularda konuşarak her daim destek oluyor.

D…

Gonca Hanıma 3 yaşındaki kızımın korkularından dolayı başvurduk. Daha öncesinde  birkaç psikolog deneyimimiz olmasına rağmen onun kızıma candan yaklaşımı bizi çok memnun etti. Kızımla ayrı bizimle ayrı ilgilendi. Kızımın korkuları yenmek için oyun terapisine başladık. Kendi çocuğumuzun çözemediğimiz dilini çözüp bizi her daim yönlendirdi. Terapiye ek olarak çocuk gelişimi hakkında önerdiği kitap tavsiyeleriyle de bizim yaklaşımımızı değiştirdi. Şu an söylediklerini hala uyguluyoruz ve çocuğumuzdaki değişimi mutlulukla izliyoruz. Genç yaşına rağmen bu şekilde ilgili, bilgili ve samimi oluşu bizi çok memnun etti. Gonca hanımla karşılaştığımız için kesinlikle çok şanslıyız.

Psikolojik Danışman Gonca DALÇIK’ ın
Detaylı Özgeçmişi ve  Hakkında

Yazılmış Tüm Danışan Yorumlarını Okumak İçin
Aşağıdaki Sayfayı Ziyaret Edebilirsiniz.

Psikolojik Danışman Gonca DALÇIK

Su YILDIZ
Psikolog – Pedagog
Çocuk – Genç Psikolojik Danışmanlık

İlk, orta ve lise eğitimini Antalya’da tamamlamıştır. Lise eğitimini tamamladıktan sonra Polonya’nın Varşova kentinde SWPS (University of Social Sciences and Humanities) üniversitesinde Psikoloji lisans eğitimini tamamlamıştır. Lisans eğitimi boyunca psikolojinin çeşitli alanlarında (psikopatoloji, bilişsel psikoloji, kültürler arası psikoloji, çatışmaların çözümü, istismara uğramış bireylere yönelik yaklaşımlar, bilinçli farkındalık- mindfulness) proje ve çalışmaları olmuştur. Psikoloji lisans tezini ‘Yüksek Öğrenim Gören Öğrencilerde Psikolojik Refah; Psikolojik Refahı Etkileyen Faktörler ve Gelişimi için Uygulamalar’ alanında yazmıştır.

Lisans eğitimini bitirdikten sonra Antalya Atatürk Devlet Hastanesinde stajyer psikologluk yapmıştır. Meslek hayatına özel eğitim ihtiyacı olan çocuklar ve aileleriyle çalışarak başlamıştır. Özel eğitim ihtiyacı olan çocuklar ve ailelerine aile eğitim seminerleri ve aile danışmanlık hizmeti sunmuştur. Yetişkinlerle olan çalışmalarında öfke yönetimi, stres  yönetimi, iletişim problemleri gibi alanlarda çalışmalar yapmıştır. 2019 yılından beri Optimum Psikoloji’ de çocukluk ve ergenlik dönemi sorunları, bireysel-psikolojik sorunlar, ilişki evlilik sorunları ve cinsel sorunlarla çalışmaktadır.

İyi derecede İngilizce, başlangıç seviyelerinde İspanyolca ve Lehçe bilen Psk. Su Yıldız, farklı terapi ekollerin eğitimi, araştırmaları ve Türkçe çevirilerine devam etmektedir.

 

Almış Olduğu Eğitimler:

  • Şema Terapi Eğitimi
  • Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi
  • Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi
  • Deneyimsel Oyun Terapisi Eğitimi
  • Cinsel Terapi Eğitimi
  • Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi
  • Çocuk/Ergen ve Yetişkin Değerlendirmede Objektif-Projektif Testler

Psikolog Su YILDIZ Hakkında
Yazılmış Tüm Danışan Yorumlarını Okumak İçin
Aşağıdaki Sayfayı Ziyaret Edebilirsiniz.

Psikolog Su YILDIZ

Call Now Button0 (850) 840 87 87